Між НКРЕКП та споживачами необхідна краща комунікація — президент DiXi Group

13 лютого 2020

Дискусія щодо окремих платіжок за газ та за розподіл газу продемонструвала проблеми комунікації між населенням та держорганами. Про це зауважила у своєму коментарі президент DiXi Group Олена Павленко по результатах круглого столу у Верховній Раді щодо структури формування ціни на природний газ для населення.
У кінці грудня минулого року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Якщо раніше оплата за послугу доставки газу була врахована у вартості палива, то за січень споживачі отримали додаткову платіжку за розподіл газу.
На думку О. Павленко, ситуація довкола двох платіжок за газ не викликала б стільки гострих дискусій, якби комунікація розпочалася ще у вересні.

"Тоді люди до січня були б готові, що у січні прийдуть дві платіжки, і було б зрозуміло, за що вони платять. Не пояснили, люди до кінця не розібралися",  — додала вона.  — Тема викликає багато емоцій. Це показує, що між регулятором і населенням погана комунікація. Її треба зараз дуже швидко налагоджувати, щоб не нарощувалися борги, не було конфліктів, які є на місцях. Природно, що люди хочуть розуміти, за що вони платять і які будуть результати".

Вона наголосила, що оператори газорозподільчих мереж мають зробити більш прозорою та відкритою звітність щодо витрачання тарифних коштів.

"Частина з них має звіт, але це не у всіх так. Є такі облгази, щодо яких неможливо зрозуміти, куди витрачені кошти. Люди заплатили — прозвітуйте. Люди хочуть зрозуміти, на що саме ці кошти були використані", — зазначила Павленко.

Вона висловила думку, що оператори ГРМ, водночас, значно більше інформації передають Національній комісії.

"Мені здається, що у НКРЕКП передається значно більше інформації, ніж публікується. Якщо там немає комерційного інтересу, немає сенсу це ховати. Краще все це вивішувати, щоб будь-хто мав максимальний доступ до цієї інформації", — додала Павленко.

Учасники круглого столу, що відбувся 13 лютого у  Верховній Раді, також ознайомились з інфографікою, що підготувала DiXi Group з нагоди змін щодо оплати газу.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG