Міненерго почало публікувати галузеві дані в зручному форматі

01 червня 2018
З першими оприлюдненими наборами даних про вугільно- та атомно-промислові комплекси можна ознайомитися вже зараз.

На сайті Міністерства енергетики розміщено повний перелік наборів, які оприлюднюються у зручному машиночитному форматі відкритих даних (open data).

Для кожного набору даних (датасету) зазначено статус його підготовки, з якою періодичністю він має оновлюватися і який структурний підрозділ в Міненерго відповідальний за вчасний збір та публікацію даних. Більшість датасетів ведуть кумулятивно, тобто додаванням нових даних до даних за попередні звітні періоди.

Нагадаємо, ці датасети оприлюденні відповідно до Наказу №212 «Про оприлюднення наборів даних, розпорядником яких є Міненерговугілля, і які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» на виконання Постанови КМУ №835

Наказом затверджено форми наборів даних, які розроблено експертами DiXi Group у співпраці з фахівцями департаментів та державних підприємств, що готують дані. За словами аналітика DiXi Group А. Білоуса, наявність даних у форматі open data значно спрощує їх аналіз та опрацювання.

«Правильне формування політики без якісних даних - не можливо. Це стосується будь-якої сфери, не тільки енергетики. Оприлюднення даних у форматі open data дозволяє легко, з технічної точки зору, відслідкувати зміни за ключовими показниками та багато іншого. Відтак, це підвищує якість аналізу, що, у свою чергу, має позитивний вплив на правильне формування політики», додав він.

Варто зазначити, що відкриття даних Міненерговугілля відбувається в рамках проекту USAID «Прозора енергетика», який спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

 

Матеріал "Української енергетики"

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG