Майбутнє «чистої енергетики» - враження з конференції у Брюсселі

07 листопада 2019

Віце-президент DiXi Group Антон Антоненко відвідав CEER 2019 Customer Conference, на якій учасники обмінювалися думками про законодавство стосовно «чистої енергетики».
«Майбутнє вже прийшло в енергетичний сектор – ця фраза якнайточніше передає суть конференції, що відбулась 5 листопада у Брюсселі», - поділився своїми враженнями Антон Антоненко.

Законодавчі акти пакету пропозицій «Чиста енергія для всіх європейців» (Clean Energy For All Europeans) були прийняті в ЄС усередині 2019 року. Попри зміну складу Єврокомісії, перехід до «зеленої» енергетики наразі серед основних політичних пріоритетів кабінету Урсули фон дер Ляєн, як зазначила у виступі директорка Директорату з питань споживачів Марі-Паула Бенассі.

Під час конференції обговорювали можливості, що дає імплементація «четвертого енергетичного пакету», як часто називають ці законодавчі акти. Його мету вдало окреслила однією фразою євродепутатка Марія де Граца Карвальйо: «чистіше майбутнє, що доступне для людей».

Усі доповідачі закликали бути більш орієнтованими на споживача, думати над балансом регулювання. Вони звертались у своїх промовах як до компаній, так і до регуляторів. Водночас акцентували увагу на тому, що не існує «середньостатистичних» споживачів – кожен належить до певного сегмента, з яким потрібно окремо працювати.

Особливо А.Антоненко відзначив позицію представників національних регуляторних органів країн ЄС, які серед слухачів були у більшості. Вони щиро цікавилися у промовців, що вони можуть зробити, аби допомогти імплементувати законодавство «Чиста енергія для всіх європейців».

Крім того, зі сцени лунали заклики до регуляторів подружитися з «гіками», щоб краще розуміти цифрові технології та, відповідно, сучасний ринок. Регуляторів також закликали якомога більше спілкуватися між собою, тому що новий європейський енергоринок передбачатиме ще більше взаємопідключень.

«Щодо електронних рішень, то про них переважно говорили як про майбутнє, що уже на порозі. Легкість використання, доступність та позитивний досвід створення довіри у споживачів – ось те, чого очікують від вдалих розробок у цій сфері. З іншого боку, недостатньо вивченими назвали питання кібербезпеки, - зауважив А.Антоненко. - Підключення до мережі електромобілів, технології інтернету речей та багато інших know-how змушують щоразу оновлювати погляд на сектор. На тлі цього європейські енергетичні ринки очікують нових ідей та нових гравців...»

Поїздка стала можливою завдяки гранту в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG