Лекції з енергополітики від DiXi Group

15 жовтня 2019

Для студентів двох вузів – Київської економічної школи (КСЕ) та Українського католицького університету (УКУ)- експерти DiXi Group у жовтні підготували та провели лекції з енергетичної політики України та її звучання у європейському контексті.

Про ризик припинення транзиту газу через Україну йшлося під час лекції президента DiXi Group Олени Павленко, що пройшла у КСЕ. Особливо слухачів зацікавила тема нових контрактів, що має заключити Україна з Газпромом, а також можливі сценарії розвитку ситуації з газопостачанням цієї зими не лише для нас, але й для Молдови.

- Для нас важливо спілкуватись зі студентами і пояснювати, що відбувається в енергетичному секторі України. Для слухачів це - можливість розібратись у питанні, зрозуміти, чи цікаво їм робити енергетику темою своїх подальших інтересів, - ділиться своїми враженнями президент DiXi Group Олена Павленко. - Для нас як аналітичного центру - це також розвиток, адже ми маємо бути готові давати відповіді на будь-які питання,  переводити складні теми в прості пояснення. Чудовий процес взаємодії, який надихає і заряджає нас рухатись далі.

Лекція у Київському центрі УКУ стала частиною Сертифікатної програми з європейських студій «Європа. Цінності. Майбутнє. Україна в європейському проекті».

Експерти центру Олена Павленко, Антон Антоненко та Роман Ніцович зробили експрес-огляд різних секторів енергетики та відповіли на численні запитання, що стосувались як внутрішньоукраїнських процесів так і зовнішніх, також поділились досвідом роботи DiXi Group у цих напрямках.

Зокрема обговорили, як місцеві громади можуть отримувати інформацію про видобувні компанії, що працюють у регіоні, і відповідно, будувати з ними взаємовигідну комунікацію. Як новий ринок електроенергії, імпорт з Білорусі та Росії можуть вплинути на нашу економіку.

Багато уваги приділили темі газових воєн, що тривали за кількох українських президентів: як вони пов’язані з нинішнім часом, які уроки з них винесли європейці, які труднощі у лобіюванні інтересів України зараз виникають за кордоном.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG