Комітет з екологічної політики ВРУ рекомендував підтримати законопроект з прозорості в першому читанні

12 липня 2016

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував підтримати законопроект «Про розкриття інформації у видобувних галузях» в першому читанні.

Законопроект було зареєстровано 17 червня поточного року в Верховній Раді України під №4840. У той же день відбулася його презентація під час під час круглого столу, присвяченого питанням прозорості роботи вітчизняного видобувного сектору. Захід був організований за сприяння аналітичного центру DiXi Group та Національного секретаріату ІПВГ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Проект закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях» готувався з вересня минулого року, пройшов через десятки обговорень і дискусій з політиками, компаніями й громадськістю. Одним із його завдань є сприяння виконанню Україною ІПВГ в нафтогазовій та гірничодобувній промисловості: зокрема, забезпечення належної звітності в 2016 та подальших роках. Прийняття цього нормативно-правового акту забезпечить:

- доступ громадськості до об’єктивної інформації щодо платежів видобувних компаній;

- більшу прозорість роботи компаній та державних органів, що отримують платежі;

- створення умов для ефективного використання та управління корисними копалинами.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG