Коаліція проекту «Прозора енергетика» розпочала роботу

07 жовтня 2016

Об’єднання журналістів та експертів у рамках проекту USAID «Прозора енергетика», що здійснює DiXi Group, розпочало свою роботу.

Коаліція має на меті зібрати доступну інформацію про енергетичний сектор, впорядкувати її в зручному для пересічних користувачів форматі, а також виявити прогалини у публічно доступних даних. Учасники коаліції називають такі прогалини “чорні скриньки” та прагнуть впродовж проекту їх розкрити. Виявленні «чорні скриньки» стануть основою журналістських розслідувань, що спиратимуться на досвід і знання галузевих експертів. Фіналізована онлайн-карта енергетичного сектору дозволить будь-кому доволі швидко розібратися як зі шляхом енергоресурсів від видобутку до споживання, а також з фінансовими маршрутами, які їх супроводжують.

Однією з особливостей проекту є те, що взяти участь в оновленні зможе кожен бажаючий. «За допомогою он-лайн інструментів можна буде надіслати запит про отримання публічної інформації, повідомити про випадки корупції в галузі», - розповів керівник проекту, віце-президент аналітичного центру DiXi Group Антон Антоненко.

За його словами, вже за кілька днів команда проекту розпочинає експертні консультації, протягом яких буде напрацьований перший проект карти та буде ідентифіковано «чорні скриньки», місця, де немає інформації, або де її приховують.

«Ми об’єднали експертів та журналістів в енергетичному секторі для того, щоб разом змалювати системну та зрозумілу карту того, як працює енергетична галузь простою мовою. Прагнемо, щоб ресурсами сайту та відкритою інформацією користувалися з найбільшою користю, відтак ми розраховуємо запропонувати численні формати дій. Ми прагнемо створити ініціативи для подальшого розкриття інформації», - заявив Антон Антоненко.

В подальшому члени коаліції проведуть динамічні експертні консультації (поділеними за секторами  ПЕК). Крім того, після запровадження низки інструментів, коаліція представить їх в регіонах України.

Основними акцентами проекту стануть відкриття доступу до інформації в енергетиці для зниження корупції, поліпшення доступу громадськості до інформації та посилення фіскальної прозорості в енергетичному секторі України.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG