Коаліція «Енергетичні реформи» передала річну оцінку реформ Єврокомісії та Секретаріату Енергоспівтовариства

30 квітня 2018

Коаліція “Енергетичні реформи” презентувала результати Річного моніторингового звіту “Україна та Угода про асоціацію: стоїмо у заторі?” (Ukraine and the Association Agreement: Stuck in a Traffic Jam?) у Брюсселі та Відні представникам Європейської Комісії, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, дипломатичних представництв, аналітичних центрів, бізнес-асоціацій, громадських обʼєднань та медіа.

У Брюсселі презентація відбулася 25 квітня 2018 року спільно з Центром європейських політичних досліджень (Centre for European Policy Studies /CEPS/, програма Energy Climate House) за сприяння Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі.

Зі слів експерта коаліції “Енергетичні реформи”, Президента аналітичного центру DiXi Group Олени Павленко, Україна рухається вперед з точки зору реформ у енергетичному секторі, але прогрес уповільнюється.

“Дійсно, в той час як Україна досягає непоганих результатів у прийнятті законодавства (з питань енергоефективності, реформ корпоративного управління, тощо), виникають проблеми з лібералізацією ринку та затримки на етапі впровадження. Також існує потреба в посиленні  прозорості та відповідальності перед споживачами, які не розуміють ролі постачальників або складових тарифів,” – заявила Олена Павленко.

Світлана Голікова, головний експерт робочої групи “Електроенергетика та ядерна безпека” коаліції, зосередила увагу на законі про ринок електроенергії, впровадженню якого загрожують суттєві затримки. Щоправда, експерт наголосила і на значному прогресі у реформуванні українського оператора системи передачі.

Координатор робочої групи “Газ” Роман Ніцович, також  наголосив на потребі прискорення реструктуризації НАК “Нафтогаз України”, необхідності відкриття ринку  газу для побутових споживачів та нагальних безпекових питаннях.

“Важливою проблемою є забезпечення гарантованих обсягів транзиту газу українською ГТС після закінчення чинного контракту в кінці 2019 року та посилення безпеки постачань природного газу в Україні та ЄС,”. – сказав Роман Ніцович

Коментуючи виступи українських колег, заступник голови Офісу Віце-президента Європейської Комісії Мароша Шефчовича Бернд Бірверт,  оприлюднив позицію Єврокомісії щодо найбільш важливих питань для України. Це енергетична безпека, інтеграція енергетичних ринків та кліматичні питання (у контексті Паризької угоди).

“Більшої важливості заслуговує питання енергоефективності, адже має воно вирішальне значення для країн-членів ЄС та України, і має бути вищим у порядку денному,” – наголосив Бернд Бірверт.

Також у Брюсселі  координатор групи “Нафта ” Тарас Ткачук взяв участь в зустрічі з представниками Секретаріату Енергетичної Хартії, Брюссельського енергетичного клубу щодо актуальних викликів енергобезпеці України та Європи.

Координатор групи “Енергоефективніть та соціальні питання” Денис Назаренко також обговорив із керуючим директром Європейського альянсу за збереження енергії (EU – ASE) Луіджі Петіто темпи впровадження законодавства ЄС з енергозбереження та енергоефективності.

У Відні Річний моніторинговий звіт був представлений 27 квітня 2018 року в ході робочого сніданку з експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Річний моніторинговий звіт та його презентації у Відні та Брюсселі відбулися в рамках проекту “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG