Громадськості пояснили як працювати з даними Звіту ІПВГ

12 жовтня 2017

У Києві 4 жовтня відбувся тренінг «Як використовувати дані Звіту ІПВГ» для представників громадських організацій та аналітичних центрів, які працюють в сфері енергетики. Під час заходу експерти презентували практичні приклади аналізу даних Звіту ІПВГ та можливі механізми роботи зі Звітом ІПВГ у громадах.

Тренінг розпочався із виступу представника компанії незалежного адміністратора аудиторської компанії EY, яка готувала перший та другий Звіти ІПВГ в Україні. Андрій Кітура розповів як саме дані Звіту ІПВГ можуть бути корисними для громадськості.

Далі керівник програм DiXi Group Роман Ніцович представив способи аналізу та верифікацїі даних Звіту ІПВГ. Спікер навів приклади з міжнародного досвіду у роботі з таким видом даних.

Про використання даних ІПВГ у Німеччині розповів Боріс Редер, представник Національного секретаріату EITI в Німеччині.  Боріс презентував інтерактивний портал D-EITI, який містить у собі всі дані Звіту ІПВГ Німеччини, розповівши про історію та методологію створення порталу. Опісля відбулась коротка дискусія на тему «Чи потрібен Україні портал з даними ІПВГ?». Роман Ніцович та Борис Редер цікавились думками представників громадських організацій щодо необхідності створення схожого порталу в Україні.

Про практичні способи роботи з великими обсягами відкритих даних розповів редактор сайту «Наші гроші» Юрій Ніколов. На прикладі своїх попередніх робіт, він пояснив якими інструментами варто користуватись та як відкриті дані можуть бути корисними у вирішенні локальних проблеми в громадах.

Надія Бабинська, медіаекспертка та експертка з питань доступу до інформації, відкритих даних презентувала ефективні способи роботи та комунікацій з місцевими органами влади. Спікер спільно з учасниками обговорили успішні приклади роботи з місцевим самоврядуванням та визначили головні принципи комунікацій з місцевими органами влади.

Загалом, впродовж тренінгу учасники отримали відповіді на такі питання: які дані подано у Звітах ІПВГ; які із цих даних можуть бути корисним для громад; що “означають ці цифри” та як представники громадських організацій потенційно можуть використовувати дані в своїй роботі та як ефективно співпрацювати з місцевою владою.

На основі інформації, яка була озвучена впродовж тренінгу, буде створено практичну інструкцію (guideline) з переліком та описом можливих способів роботи з даними ІПВГ.  Гайдлайн по використанню даних Звіту ІПВГ буде презентовано в кінці листопада.

Захід організовано та проведено за підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

ІПВГ в Україні
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG