Громадськість просить уряд закласти в держбюджет адекватне фінансування програм з енергоефективності

17 листопада 2016

Представники громадських організацій звернулися до влади з відкритим листом, у якому закликають виділити бюджетні кошти на щорічну реалізацію державних програм енергоефективності в обсязі, який би відповідав реальному попиту, а також прийняти законопроекти, які дозволять запустити роботу Фонду енергоефективності та сприятимуть реформуванню житлово-комунальної галузі. 

 

"Ми маємо надію, що 2017-й рік стане роком енергоефективності в Україні: будуть розгорнуті програми підтримки населення, створений Фонд енергоефективності та забезпечене відповідне законодавче поле. Крім того, очікуємо, що Урядом будуть зроблені кроки до монетизації житлово-комунальних субсидій з метою створення стимулів для залучення отримувачів субсидій до програм підтримки енергоефективності", - йдеться у листі.

Зважаючи на скорочення фінансування заходів з енергоефективності в житловому секторі в проекті держбюджету з 893 млн грн у 2016 році до 800 млн грн, громадськість просить уряд ініціювати зміни, щоб забезпечити достатнє фінансування енергоефективності у 2017 році. 

 

Також активісти закликають уряд продовжити та вдосконалити програму “теплих кредитів”, яка стала успішним прикладом ефективної підтримки дій населення для зниження свого енергоспоживання.  При цьому програма не повинна розглядатися як альтернатива Фонду, а скоріше як додатковий механізм державної підтримки.

 

Важливим завданням є завершення роботи над фінальним варіантом Концепції Фонду енергоефективності та прийняття супутніх законопроектів№4901 “Про комерційний облік комунальних послуг”,  №4941 “Про енергетичну ефективність будівель”, №1581-д “Про житлово-комунальні послуги”, “Про фонд енергоефективності” (розробляється). 

 

Під зверненням підписалися Громадянська мережа ОПОРА, Аналітичний центр DiXi GroupЕкоклубНаціональний екологічний центр УкраїниРеанімаційний Пакет Реформ - РПРУкраїнський кризовий медіа-центрUkrainian Centre for European PolicyAssociation Energy Efficient Cities of Ukraine .

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG