Експерти закликають пришвидшити підготовку законопроектів для створення нафтових резервів в Україні

19 жовтня 2017

Україна досі не наблизилася до створення нормативно-правової бази, необхідної для створення нафтових резервів, хоча відповідну роботу було розпочато ще до набуття членства України в Енергетичному Співтоваристві, а напрацювання нікуди не зникали.

Про це заявили експерти коаліції «Енергетичні реформи» під час круглого столу «Проблеми і перспективи створення в Україні нафтових резервів».

Необхідність створення мінімального рівня запасів сирої нафти та/або нафтопродуктів на виконання Директиви Ради ЄС 2009/119/ЄС вбачається експертами однією з актуальних задач у сфері гарантування національної безпеки.

«Задіявши інструменти політичного тиску на Республіку Білорусь (безпосередньо або через російських акціонерів Мозирського нафтопереробного заводу), РФ здатна заблокувати дві третини постачань автомобільного бензину й дизельного палива, необхідних українській економіці», - зазначивГеннадій Рябцев.

Водночас, експерти констатують недостатньо ефективну роботу, низьку виконавську дисципліну,  і як результат - невиконання в установлені строки переважної більшості завдань з імплементації Директиви 2009/119/ЄС.

«Активність Уряду з імплементації Директиви 2009/119/ЄС залишається низькою. Попри зрозумілі цілі, розроблені плани, наявність підтримки з боку європейських партнерів і формування низки міжвідомчих робочих груп, недостатньо ефективна робота, відсутність вимогливості, низька виконавська дисципліна, реорганізація низки інституцій, відповідальних за імплементацію зобов’язань, призвели до невиконання завдань 2015-2016 років у встановлені раніше строки», - наголосив старший аналітик DiXi Group Тарас Ткачук.

З огляду на це, експерти коаліції «Енергетичні реформи» вбачають за необхідне затвердити відповідальними виконавцями завдань, що потребують підготовки законопроектів «Про мінімальні запаси нафти й нафтопродуктів», «Про стратегічні резерви».

Довідково: Директиву Ради ЄС 2009/119/ЄС про зобов’язання держав-членів підтримувати мінімальний рівень запасів сирої нафти та/або нафтопродуктів (надалі – Директива 2009/119/ЄС) ухвалено 14 вересня 2009 року. Нею запроваджено механізми й процедури, що дозволяють зменшити ризики, насамперед для транспортного сектору й хімічної промисловості, у разі переривання чи обмеження постачань нафти й нафтопродуктів.

Директива 2009/119/ЄС передбачає ухвалення належних законів, підзаконних актів та адміністративних положень для забезпечення збереження на постійних засадах фізично доступних  резервів сирої нафти та/чи нафтопродуктів в обсягах, які щонайменше еквівалентні найбільшій кількості, представленій або 90 днями середньодобового імпорту нетто, або шістдесят одним днем середнього внутрішнього добового споживання.

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG