Експерти, урядовці на депутати обговорили майбутнє «Нафтогазу»

22 квітня 2016

Перше засідання Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» планується на початку травня. Про це під час дня, присвяченого проблемам енергетики, на «Тижні структурних реформ», організованого Центром вільної економіки імені Кахи Бендукідзе, заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.

«До кінця тижня буде сформована Наглядова рада «Нафтогазу» і ми очікуємо, що 10-11 травня буде її перше засідання. Це є важливий крок в реформуванні корпоративного управління компанії», - сказала посадовець.

За словами Голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, на даний момент існує дві стратегічні цілі: зберегти транзит газу та створити конкурентоспроможний ринок блакитного палива. «Транзит газу щороку дає держбюджету 2 млрд. доларів, а через будівництво росіянами проекту «Північний потік 2» ці гроші ми можемо втратити», - зазначив він. За його словами, саме через будівництво російського проекту затягувати з реструктуризацією «Нафтогазу» не варто. «В нас залишилося мало часу. Труби для «Північного потоку» вже замовлені», - додав Коболєв.

Уточнимо, що на даний момент існує два варіанти реструктуризації НАК «Нафтогаз-Україна», запропоновані Міністерством енергетики та вугільної промисловості, а також самим «Нафтогазом». За словами президента аналітичного фонду DiXi Group Олени Павленко, обидві ці моделі відповідають європейському законодавству. «Ключові відмінності – під чиїм підпорядкуванням буде оператор з транспортування газу, а також сховища та компанія «Укргазвидобування», - прокоментувала експерт.

Позицію Міненерго представляв керівник Управління з європейської інтеграції міністерства енергетики Михайло Бно-Айріян. «НАК "Нафтогаз" - серйозний монополіст. Мета нашого міністерства - демонополізація ринку палива», - заявив він. За його словами, в планах відомства залишити за «Нафтогазом» лише функції постачальника та трейдера. 

 

На думку ж голови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренка, керувати НАК «Нафтогаз» має орган корпоративного управління, а не міністерство. «Світ не вигадав нічого кращого за органи корпоративного управління. Це не робота міністерства - керувати компанією», - сказав він.

Окрім реструктуризації «Нафтогазу», під час «енергетичного» дня «Тижня структурних реформ» обговорювали майбутнє вугільної галузі та говорили про проблеми видобутку вуглеводнів. Наступні дні «тижня» будуть присвячені приватизації об’єктів держвласності та реформі суду та силових органів. 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG