Експерти та журналісти взялися зробити енергетику прозорішою

07 вересня 2016

Аналітичний центр DiXi Group оголошує про старт соціально важливого та інноваційного проекту USAID "Прозора енергетика". Енергетична галузь в Україна є однією з найкорупційніших. Значні обсяги інформації в енергетичному секторі або приховуються, або мають обмежений доступ. Учасники проекту беруться впорядкувати публічно доступні дані, проаналізувати їх, та створити умови для розкриття інформації, якої бракує. Проект працюватиме на те, аби кожен користувач міг легко отримати як загальне враження про роботу енергетичної галузі, так і ключову інформацію, важливу для його потреб.

Зібрані дані буде систематизовано в он-лайн карту енергосектору, яка продемонструє рух енергетичних ресурсів та грошових потоків. "Кожен бажаючий, зайшовши на карту може в кілька кліків отримати вичерпну інформацію про шлях енергоресурсів від видобутку до споживання, а також з фінансовими маршрутами, які їх супроводжують", - сказав керівник "Прозорої енергетики", віце-президент DiXi Group Антон Антоненко.

Метою проекту є підвищення фіскальної прозорості та протидія корупції в енергетичному секторі України. Учасники "Прозорої енергетики" (експерти, громадські активісти та представники медіа) об'єдналися в коаліцію, яка займатиметься моніторингом та збором даних щодо найпроблемніших питань в галузі. Зібрана інформація також стане основою для журналістських розслідувань та матеріалів, які мають на меті допомогти в реформі енергетичного сектору в державі.

Ще однією з особливостей проекту є те, що до участі в ньому зможе взяти кожен бажаючий. За допомогою он-лайн інструментів можна буде взяти участь в боротьбі з корупцією в галузі.

Учасники проекту наголошують на тому, що найбільш перспективні ідеї та ініціативи, які можуть зробити енергетичний сектор в Україні прозорішим та знизити рівень корупції в ньому, будуть об'єднані та втілені в життя. 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG