Експерти та нардепи закликали прийняти законопроект 6229

28 лютого 2018

Законопроект «Про забезпечення прозорості видобувних галузей» (№ 6229) допоможе знайти недоброчесних гравців, які працюють у видобутку. Про це на круглому столі «Як забезпечити прозорість у видобувних галузях?» заявив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

«Інвестори йдуть туди, де можуть планувати на тривалий період. Така довіра неможлива без публічності та обміну інформацією між владою, населенням та бізнесом», - зазначив він.

За його словами, прийняття цього нормативно-правового акту допоможе боротися зі «сплячими» ліцензіями. «В Україні близько 30% ліцензійних площ можна віднести до категорії «сплячих» - тих, які не використовують роками. Закон передбачає звітування компаній по кожному проекту, відтак дозволить визначити, хто і як ефективно розпоряджається правом користування надрами», повідомив Роман Ніцович.

«Економіку надрокористування знають тільки надрокористувачі. Йдуть ці ресурси на яхти, лондонські квартири тощо для вузького кола надрокористувачів, чи вони йдуть у бюджет? Ні держава, ні суспільство цією інформацією не володіє», заявив народний депутат та співавтор законопроекту Остап Єднак.

На думку парламентаря, прийняття 6229 допоможе скоригувати державну політику у сфері надрокористування.

«Оскільки з січня 2018 частина податків від видобутку йде в місцеві бюджети, значення законопроекту дуже велике», - зазначив його колега і також співавтор законопроекту Лев Підлісецький.

Він нагадав, що рік тому парламент "провалив" голосування за попередню редакцію документу – забракло одного голосу. «Ми б уже могли жити з законом, який відкриває всю інформацію про надра, по видобутку з конкретної свердловини, по конкретним покладам, про ліцензії, була б інформація по всіх податкових платежах. Це б зробило видобувну галузь абсолютно прозорою», - наголосив Підлісецький.

Нагадаємо, що 1 березня на розгляд Верховної Ради вчергове винесено законопроект №6229 «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Документ розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації відповідно до стандарту Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ) та зобов'язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Його ухвалення дозволить уникнути зловживань, що мали місце через секретність умов видобутку, а також ризиків появи нових корупційних схем.НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG