Експерти та Енергетичне Співтовариство зкоординували зусилля у здійсненні реформ в Україні

19 листопада 2015

Просування України в імплементації Договору про заснування Енергетичного Співтовариства було обговорено експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства та коаліції "Енергетичні реформи".


Цього тижня у Відні коаліція "Енергетичні реформи" представила нове дослідження "Україна та Енергетичне Співтовариство: дорогою реформ", що охоплює події та рішення, прийняті протягом 2015 року. Українські експерти та їх колеги з Енергетичного Співтовариства поділилися поглядами на просування в кожній галузі енергетики відповідно до Договору, а також запланували спільні підходи до майбутньої діяльності.


Янез Копач, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства, заявив: "Щоб досягнути успішного прийняття та впровадження реформ енергетичного сектору в Україні, важливо об’єднати всіх зацікавлених сторін та сформувати спільну відповідальність за обраний шлях реформ. Ми раді поєднати наші зусилля для зміни енергетичного майбутнього України".


Президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко зазначила: "Ми визначили три основні фактори для пришвидшення реформ в енергетиці: це співпраця "чемпіонів" в уряді та парламенті, включення таких реформ в умови донорів для надання фінансової допомоги та залучення Секретаріату Енергетичного Співтовариства до розробки законодавства". За її словами, щоб зберігати темп реформ, всі ці фактори мають бути посилені, зокрема потрібно знаходити нових "чемпіонів" і поліпшувати їх комунікацію.


Це вже п'яте дослідження, представлене DiXi Group та українським експертним співтовариством для Енергетичного Співтовариства. Сторони домовилися продовжити співпрацю для просування реформ енергетичного сектору в Україні, об’єднуючи зусилля для ефективного діалогу зацікавлених сторін і кращої комунікації реформ. Адже до формування спільних європейських правил для енергетичних ринків України та ЄС потрібно зробити ще багато кроків.


Коаліція "Енергетичні реформи" була створена провідними українськими аналітичними центрами та громадськими експертами в галузі енергетики та довкілля. Коаліція веде моніторинг виконання Україною зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства, розвиває політичний діалог із ключовими зацікавленими сторонами, а також займається просуванням реформ. Роботу коаліції координує аналітичний центр DiXi Group.


Дослідження та його презентація були проведені в рамках проекту "Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості", що здійснюється "Діксі Груп" спільно з Ресурсно-аналітичним центром "Суспільство і довкілля" за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG