Представники аналітичного центру DiXi Group взяли участь в робочій зустрічі з представниками Німецької консультативної групи (GAG), яку провів голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. Учасники зустрічі зібралися аби обговорити перспективні напрямки роботи в енергогалузі. Зокрема – стимулювання біржової торгівлі газом в Україні.
Німецькі консультанти наголосили, що структура ринку України розвивається в правильному напрямку, водночас звернули увагу на низку проблемних питань, які потребують врегулювання. Серед них – доступ до ринку, рівень фінансових гарантій, обмеження потужностей з імпорту, посилення ролі Регулятора тощо
Під час зустрічі йшлося про заходи щодо створення та функціонування ринку природного газу, створення газової біржі, виконання плану заходів з реформування НАК «Нафтогаз України», подолання проблем щодо доступу до ринку та використання досвіду зарубіжних партнерів з цих питань.
Міністр Ігор Насалик зазначив, що Міненерговугілля має тверду позицію щодо розділення Нафтогазу. «Монополія має бути подолана», - наголосив Міністр та додав, що в результаті поділу компанія, яка зараз має домінантну позицію та займає сегмент 75%, стане одним із звичайних трейдерів на газовому ринку.
Крім того, Міністр наголосив про потребу нарощування власного газовидобування. Згідно з Концепцією розвитку газовидобування до 2020 року, Україна має намір вийти на 100-відсоткове забезпечення країни газом вітчизняного видобування. При цьому стимулами для нарощування видобування має стати ціна газу, справедливість видачі ліцензій та прозорість розподілу продукції.
У ході розмови обговорили також перспективи створення газового хабу. Міністр зазначив, що Україна має можливості та готова розпочати підготовчу роботу в цьому напрямку, а також запропонував внести до Енергетичної стратегії України до 2035 року окремий пункт про створення газового хабу.
Створення умов для запуску як майданчику для торгівлі газом, так і можливого «газового хабу» прописано в Плані дій Кабінету Міністрів на 2016 рік, і є важливими кроками для роботи справді конкурентного газового ринку. Запуск цих ініціатив має бути добре продуманим, обговореним з усіма заціковленими сторонами, тоді його результатом буде справді конкурентна ціна на газ для усіх споживачів і довіра учасників ринку як до держави, так і до правил, встановлених нею», - заявила Олена Павленко, президент DiXi Group
За матеріалами прес-служби Міненерговугілля.
Коментарі
Перспективи досягнення енергетичної незалежності в газовому секторі
Нові стандарти звітування видобувних компаній в Україні
Перевзутися в повітрі: як нові ціни на газ вплинуть на субсидії
Успіхи від "Енергоатому"