Експерти DiXi Group розробили свій варіант із розв’язання газової кризи

06 березня 2018

На основі експрес-аналізу конфлікту між "Газпромом" і "Нафтогазом", експерти DiXi Group розробили рекомендації із розв'язання газової кризи. Ці рекомендації для України та ЄС містять кроки як тактичного, так і стратегічного характеру.

Зокрема, експерти пропонують в рамках механізму раннього попередження розробити спільну позицію України та ЄС щодо безумовного виконання сторонами рішень Стокгольмського арбітражу щодо контрактів на постачання та транзит газу, зокрема здійснення належних виплат.

На думку аналітиків DiXi, Україна та ЄС могли б вийти з ініціативою перегляду всієї системи контрактів, які регулюють питання транзиту російського газу до споживачів у ЄС через територію України.

Крім того, експерти пропонують врахувати спричинену газову кризу для майбутньої енергетичної безпеки ЄС. Зокрема визначити ймовірність такої поведінки «Газпрому» і для окремих країн-споживачів російського газу в ЄС, а також переглянути доцільність будівництва додаткових шляхів постачання блакитного палива з РФ до Європи.

Детально ознайомитися з рекомендаціями можна за посиланням

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG