Експерти DiXi Group організували та провели обговорення нових форм фінансової звітності

20 вересня 2018

18 вересня у Львові та 19 вересня в Івано-Франківську в рамках проекту USAID «Прозора енергетика» відбулися круглі столи «Нові вимоги до формування фінансової та нефінансової звітності компаній». Організаторами заходів виступили аналітичний центр DiXi Group та Міністерство фінансів України. 

Протягом двох днів експерти пояснювали представникам бізнесу, місцевих адміністрацій, територіальних громад, громадським активістам та інших гостям круглих столів, як проводитиметься фінансове звітування після переходу видобувних компаній України на міжнародні форми звітності, який відбудеться наступного року. 

«Завдяки цим змінам стане наочно видно, скільки грошей з рентної плати пішло в загальний бюджет, скільки в місцевий. І, виходячи з суми яку було переведено видобувними компаніями до місцевого бюджету стане видно, куди ці гроші було розподілено і як вони були використані. Або не були», - зазначив аналітик  DiXi Group Тарас Ткачук.

Крім того, під час круглих столів представники Мінфіну презентували напрацьовані матеріали з підготовки звітів про управління та про платежі на користь держави.

Довідково. Зміна підходів у формуванні бухгалтерської звітності за міжнародними стандартами, у тому числі для видобувних компаній, є однією з вимог Директиви 2013/34/ЄС. Новації були закріплені в змінах до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що набули чинності з 1 січня 2018 року.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG