Експерти DiXi Group допомагають Міненерговугіллю з відкриттям даних

31 січня 2018

30 січня відбувся тренінг «Як зробити дані відкритими?» стосовно правильної роботи з інформацією для фахівців ядерного та нафтогазових департаментів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Метою заходу було сформувати загальне уявлення чим відрізняються поняття «публічна інформації» від «публічної інформації у форматі open data» та показати можливості та переваги застосування даних у форматі відкритих даних при виконанні робочих завдань.

«На жаль, державна служба привчає людей до шаблонної роботи, що обмежує їх у використанні якихось нових кращих інструментів. Яскравим прикладом є автоматична обробка та аналіз тих даних, що надходять у департаменти. Саме цю задачу ми ставили перед собою – показати, що вже з’явились способи виконувати різні задачі в рази швидше, якщо користуватись інформацією у форматі відкритих даних», - сказав аналітик DiXi Group Андрій Білоус.

В свою чергу, Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосив на тому, що відкриття даних дозволить потенційним інвесторам аналізувати можливості енергетичного ринку України.

«Я дав доручення усім департаментам максимально диференціювати та відкрити дані Міненерговугілля, щоб люди могли самостійно аналізувати роботу галузі на основі отриманої інформації. Відкриті дані містять необхідну інформацію як для учасників ринку, так і для громадськості. Підвищення та активізація інвестиційної привабливості є одним з головних завдань енергетичного ринку України», - повідомив міністр.

Також, у ході заходу експерти спільно з фахівцями департаментів обговорили та доопрацювали якісне наповнення запропонованих шаблонів таблиць, розроблених експертами: структура таблиць, назви колонок, періодичність надання інформації та інші аспекти. Щодо деяких наборів даних погоджено провести додаткові зустрічі у робочому порядку для більш ґрунтовного доопрацювання.

Серед наступних кроків з відкриття даних Міненерговугілля  – ухвалення правових підстав для збору та публікації даних за розробленими шаблонами таблиць та проведення аудиту у вугільному і електроенергетичному департаментах.

Як повідомлялося раніше, експерти DiXi Group (у рамках проекту «Прозора енергетика» ) та Texty.org.ua (у рамках проекту TAPAS) минулого року провели аудит даних ядерного та нафтогазового департаментів МЕВП, за підсумками чого запропонували 23 нових шаблонів таблиць для збору та публікації даних у форматі відкритих даних.

Нагадаємо також, що проект USAID «Прозора енергетика», реалізацією якого займається аналітичний центр DiXi Group, спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG