Експерти: без активної участі громадськості регулятор не можна вважати по-справжньому прозорим

27 вересня 2016

Прийняття законопроекту 2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" сприятиме більшій відкритості та контролю за діяльністю регулятора.

Про це йшла мова під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі, присвяченої прийняттю нормативно-правового акту.

"Потенційно ми можемо отримати цілий пласт інформації про стан на ринку. – зазначив керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович: Ми б хотіли, щоб ця інформація оприлюднювалася на постійній, регулярній основі. Окрім того, закон прорисує механізми парламентського, публічного та фінансового контролю НКРЕКП".

Також, на думку експертки РПР та Громадянської мережі «Опора» Тетяни Бойко, у діяльності оновленого регулятора мають активно брати участь представники громадськості. "Без участі активістів на місцях, які повинні будуть моніторити роботу самих підприємств-монополістів, ми не можемо очікувати, що регулятор буде повністю дієздатним", – зазначила вона.

Як повідомлялося раніше, 22 вересня Верховною Радою було прийнято закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Документ було доопрацьовано народними депутатами на основі пропозицій Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень. Це стало можливим завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG