Другий звіт ІПВГ буде детальнішим за перший – Роман Ніцович

14 лютого 2017

Другий звіт України за стандартом ІПВГ (ініціативи прозорості видобувних галузей) буде на порядок детальнішим за перший. Зокрема він охоплює низку додаткових галузей – видобуток вугілля, залізних, титанових та марганцевих руд. Про це на конференції “Прозорість видобувної галузі для підвищення якості життя громад”, яка відбулася 13 лютого у Львові, розповів керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

Зокрема, для Львівщини та інших видобувних регіонів особливо корисна інформація про платежі від кожної з 59 компаній, які надали відповідь. Всього до Зведеного бюджету компаніями, що працюються у Львівській області, сплачено 1,347 млрд. грн. Однак особливість адміністрування податкових надходжень у тому, що значна частина цих платежів фіксується не за місцем діяльності, а за місцем реєстрації компанії. Стандарт ІПВГ є цінним інструментом для того, аби на локальному рівні вимагати більш детальної інформації про розробку надр та платежів на користь місцевих бюджетів, якими можуть розпоряджатися громади. Наступний крок – законодавче закріплення вимог ІПВГ щодо звітності компаній за кожним проектом (окремим родовищем або групою родовищ) і за бюджетами-отримувачами платежів. Для цього парламент має прийняти відповідний законопроект №4840.

Уточнимо, що конференція зібрала близько 60 представників органів влади, компаній, громад, громадських організацій із Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей. Такий захід відбувся напередодні оприлюднення другого національного Звіту ІПВГ України.

За матеріалами geonews

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG