Довіра між урядом та інвесторами неможлива без прозорості – експерти

17 жовтня 2016

17 жовтня аналітичний центр DiXi Group ініціював круглий стіл, присвячений законопроекту "Про розкриття інформації у видобувних галузях" (реєстр. № 4840).

Метою дискусії було ознайомлення з найбільш прогресивними положеннями законопроекту, його можливостями у контексті реформ надрокористування та розкриття даних про бенефіціарних власників, формування умов для фінансової прозорості та ефективної розробки природних ресурсів.

Під час круглого столу учасники обговорили роль прозорості компаній у реформах видобувного сектору та залучення інвестицій, особливості звітності залучених відомств і компаній, а також перспективи впровадження законопроекту.

Для участі в роботі на круглому столі були запрошені депутати профільних комітетів Верховної Ради, представники ключових енергетичних компаній, громадських організацій, експерти, а також високопосадовці, які мають професійний інтерес щодо тематики заходу.

Народний депутат, один з авторів законопроекту № 4840 Ольга Бєлькова наголосила: "Сектор газовидобування визначено пріоритетною сферою для інвестування. Але суттєві інвестиції від профільних інвесторів можуть прийти лише під чіткі, довгострокові правила гри і більшу відкритість. Саме собі виконання стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей в інших країнах вже призводила до залучення 1-2 двох нових компаній в рік. Ми пропонуємо правила, які покажуть чесний бізнес-портрет галузі та відновлять довіру до України".

Законодавці також звертали увагу на відповідність України стандарту ІПВГ та законодавству ЄС. "У питанні видобутку природних ресурсів потрібна не фейкова, а реальна прозорість – у відповідності до кращих міжнародних стандартів. Правила щодо розкриття детальної інформації про користування надрами діють не лише в країнах ЄС, а й у США, Канаді, Австралії. Саме повнота даних дозволяє уряду приймати обґрунтовані, збалансовані рішення", зауважив народний депутат Остап Єднак, секретар парламентського комітету з питань екологічної політики.

Натомість представники громадських організацій звернули увагу на переваги розкриття інформації для місцевих громад, на території яких провадиться розвідка або видобуток природних ресурсів. "Законопроект № 4840 розширює перелік інформації, що має бути доступна публічно. Зокрема, дані про податки і платежі компаній деталізуються на рівні проектів, тобто конкретних ділянок або груп родовищ. Громади нарешті побачать верифіковані дані платежі до місцевих бюджетів, соціальні інвестиції, виконання екологічних вимог, зайнятість", зазначив керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

Напередодні круглого столу в соціальних мережах стартувала кампанія громадського тиску, ініційована DiXi Group. Для привернення уваги експерти аналітичного центру розробили постери-ілюстрації до окремих положень законопроекту № 4840.

Нагадаємо, експерти DiXi Group неодноразово виступали з ініціативою запровадити новий режим звітності на основі кращих світових практик – стандарту ІПВГ та директив ЄС.

Захід організовано за підтримки Національного секретаріату ІПВГ та Міжнародного фонду "Відродження"

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG