DiXi Group закликає депутатів розблокувати процес створення незалежного регулятора

26 січня 2016

Аналітичний центр DiXi Group звертається до народних депутатів України із закликом розблокувати законодавчий процес щодо забезпечення незалежного регулятора в сфері енергетики та комунальних послуг та прийняти рішення по законопроекту № 2966.

 

Проект Закону № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання сферах енергетики та комунальних послуг", внесений Кабінетом Міністрів, включено до порядку денного Верховної Ради на 27 січня.

 

Прийняття законопроекту дозволить виконативимоги Третього енергетичного пакету ЄС щодо політичної, функціональної та фінансової незалежності регулятора. Крім того, це стане ще одним кроком до отримання Україною другого траншу макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 млн. євро. Ухвалення законопроекту також передбачено в рамках проекту Світового банку "Друга програмна позика на політику розвитку".

 

Стратегічна дорадча група, створена DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", за участі громадських експертів і народних депутатівопрацювала зауваження до документу та сформувала пропозиції для вдосконалення його положень. Над пропозиціями працювали українські експерти, іноземні фахівці, представники Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Групи підтримки України Європейської Комісії.

 

На засіданні 9 грудня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки розглянув законопроект № 2966 та рекомендував прийняти його в першому читанні. Про прийняття документу йшлося і на засіданні Національної ради реформ 4 грудня 2015 року.

 

З огляду на зазначене, DiXiGroupзакликає народних депутатів України невідкладно розглянути законопроект № 2966 і такимчином розблокувати важливу реформу в енергетичному секторі.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG