DiXi Group сприяє поширенню знань про Ініціативу прозорості у регіонах

15 березня 2016

Керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович долучився до серії круглих столів щодо Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), які відбулися днями у Харкові, Охтирці та Сумах.

Заходи організовано громадською організацією "НОВА Енергія" – партнером DiXi Group у коаліції "ЕнергоТранспарентність" – за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) і Міжнародного фонду "Відродження".

Обговорення у ключових регіонах України, де видобуваються нафта і газ, спрямовані на більш якісний діалог між компаніями, органами влади і місцевими громадами. Започаткування сучасних моделей соціально корпоративного партнерства сприятиме створенню нових робочих місць, покращить ситуацію з охороною здоров’я та інфраструктурою.

"Практика виконання соціальних угод між видобувними компаніями і ОДА не завжди ефективна. Громади вимагають прямого діалогу щодо найбільш болючих питань – забезпечення питною водою, ремонту розбитих доріг, утилізації відходів, додаткових видатків на медичне забезпечення. Ініціатива прозорості є засобом для того, щоб почати таку розмову", говорить Роман Ніцович.

В ході круглих столів він також представив висновки першого звіту ІПВГ України, який було оприлюднено в грудні 2015 року, його значення для влади та громад. Звіт дозволив зробити повний огляд галузі, дати поштовх налагодженню звʼязків між органами державної влади та громадами.

За словами Романа Ніцовича, паралельно з підготовкою звіту ІПВГ обласною владою було проведено анкетування громад Сумщини, де ведеться видобувна діяльність. "Як виявилося, голови сільських і селищних рад часто не знають про роботу компаній. Зокрема, їм не завжди відомо, діють ті чи інші свердловини, або вони законсервовані. Це лише один з доказів того, що діалог потрібен", наголошує він.

Примітно, що ініціативу підтримали на високому рівні: у Харкові участь в круглому столі взяли голови профільних управлінь і департаментів обласної держадміністрації, у Охтирці – міський голова, у Сумах – голова та заступники голови обласної ради.

На кожному заході могли висловитися представники громад, в яких провадяться роботи з розвідки та видобутку нафти і газу. Головною їх вимогою стала зміна оподаткування галузі, зокрема спрямування щонайменше 5% від сплачених рентних платежів у місцеві бюджети. Своє бачення висловили і представники бізнесу, які підтримали більш справедливу систему оподаткування, що враховує інтереси громад.

"Для мене шокуючим став факт, що одна із сільрад, де розташовано понад 100 діючих свердловин, є дотаційною", каже Ніцович. На його переконання, розвиток процесу ІПВГ в регіонах дозволить отримати додаткові аргументи на користь більшої прозорості усіх сторін видобувної промисловості.

 

Довідка: Ініціатива щодо забезпечення прозорості  у видобувних галузях (ІПВГ) – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості, який впроваджується у 51 країні світу, в т.ч. у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та ін.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG