DiXi Group презентували звіт про енергетичну зброю Кремля

28 квітня 2017

26 квітня, аналітик DiXi Group Денис Назаренко у складі міжнародної групи експертів з енергетики у Європейському Парламенті презентував рекомендації для інституцій ЄС з протидії намаганням Росії підірвати енергетичну безпеку та демократичний курс України та, частково, самого Європейського Союзу. У рамках проекту, фінансованого фундацією National Endowment for Democracy, афілійованої з Демократичною партією США, експерти з Білорусі, Угорщини, Румунії, Молдови та України проаналізували арсенал Кремля в енергетичній сфері, за допомогою якого російська держава та бізнес намагаються контролювати рішення урядів і навіть результати виборів в цих східно- та центральноєвропейських країнах.

Зокрема, в частині впливу в Україні фахівці DiXi дослідили процес агресивного захоплення енергетичних активів в Україні, значні зусилля для обмеження диверсифікації технологій та постачань, крім тих, що надходять від Росії, підтримку політичних сил, які не зацікавлені у проведенні ринкових реформ в енергетиці. Також дослідники детально зупинилися на проблемах, які Російська Федерація створює для України на шляху входження у спільний простір гарантування енергетичної безпеки з ЄС, зокрема у газовій сфері. Окрему увагу дослідження приділяє питанню інформаційного аспекту гібридної війни, що виявилися особливо ефективні у налаштуванні шахтарів та працівників важкої промисловості як основної трудової та громадянської сили східних регіонів. Серед найважливіших настанов, що зустрічалися у рекомендаціях стосовно усіх країн, що стали предметом дослідження, був заклик для ЄС чітко слідувати правилам та порядкам, які закріплені у Третьому енергетичному пакеті, і не допускати жодних виключень.

Крім того, експерти зауважили велику небезпеку з боку інформаційного впливу Росії на демократичний процес навіть у країнах Західної Європи і запропонували свій досвід у боротьбі з ним, оскільки, як показують результати дослідження, у країнах Східної Європи Кремль застосовує такі заходи вже давно і системно. Аудиторією презентації стали члени Європейського Парламенту, посадовці DG Energy та інших підрозділів Єврокомісії, а також інші політичні та громадські активісти країн Європейського Союзу. Наступним кроком стане остаточна фіналізація доповіді, яка буде доступною публічною вже за тиждень, а також її презентація на високому рівні у Вашингтоні, округ Колумбія, у США.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG