DiXi Group поширює досвід ІПВГ у регіони

04 грудня 2019

Семінари «Імплементація Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) на місцевому рівні: наявні інструменти й очікувані вигоди» пройшли протягом листопада у чотирьох регіональних центрах України -  у Луцьку, Ужгороді, Дніпрі та Житомирі.

Експерти, громадські активісти та представники місцевого самоврядування під час семінарів мали змогу дізнатися про принципи та цінності міжнародного стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей, про переваги впровадження ІПВГ в Україні для видобувних регіонів та держави загалом, а також про досвід використання доходів від видобутку корисних копалин для сталого розвитку громад.

Зокрема, йшла мова про те, що ІПВГ є інструментом подолання корупції - робить видимим рух коштів до державного та місцевого бюджетів. Ініціатива висвітлює аспекти, де корупційні ризики є найбільш великими -  ліцензування та контракти, бенефіціари компаній, фінансові потоки та збір доходів. Водночас дані звітів ІПВГ допомогають уряду зрозуміти ситуацію в галузі та умови ведення бізнесу. Також у дискусіях учасники могли обговорити, як місцевим громадам налагодити конструктивну співпрацю із бізнесом, видобувними компаніями. Під час групової роботи присутні формулювали ланцюжок цінностей ІПВГ на місцевому рівні та тренувалися розробляти екосистему ІПВГ власного регіону.

Семінари проводили члени національної багатосторонньої групи зацікавлених осіб з імплементації ІПВГ - Віталій Филенко (м. Харків, ГО «Нова енергія»), Ганна Кіященко (м. Полтава, Полтавська філія Суспільної служби України). Керівник проекту -  Cергій Балан (м.Київ, генеральний менеджер з розвитку енергетичного сектору аналітичного центру DiXi Group).

- Проведення серії семінарів виявило дві основні тенденції. По-перше, в регіонах зростає поінформованість про стандарт ІПВГ і про переваги, які несе впровадження Ініціативи на державному і на місцевому рівнях, - коментує результати навчання експерт DiXi Group Сергій Балан. - А разом з поінформованістю зростає і попит на управлінські рішення, які вимагають від державних органів і видобувних компаній максимального розкриття інформації про обсяги і типи видобутку, розмір податкових відрахувань до бюджетів різних рівнів, власників підприємств, наявність угод про соціальне партнерство. По-друге, на противагу першій тенденції у регіонах поки ще недостатньо сформовані інститути громадянського суспільства, бракує незалежних експертів, які займаються впровадженням Ініціативи на місцях і мають вплив на ухвалення рішень на рівні областей. Саме тому DiXi Group з ентузіазмом взялася за реалізацію даного проекту, щоб мати можливість передати зацікавленим сторонам імпульс у впровадженні ІПВГ з центрального на регіональний рівень, а разом з ним і накопичені за останні роки знання, навички і контакти у контексті імплементації ІПВГ. 

Семінари відбулися в рамках проекту «MAP – Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ)», який виконує DiXi Group за підтримки Open Knowledge Foundation Deutschland.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG