DiXi Group обговорила розвиток енергетичного сектору України у Брюсселі

10 грудня 2019

Команда  DiXi Group презентувала ключовим європейським стейкхолдерам аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон», а також напрямки своєї діяльності.

Під час зустрічей 2-4 грудня у Брюсселі експерти DiXi Group та коаліції «Енергетичні реформи» обговорювали виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію в частині енергетики та довкілля, а також можливості для співпраці з європейськими інституціями.

«Україна продовжує реформувати енергетичний сектор, це визнають і в країнах ЄС, - відмітила президент DiXi Group Олена Павленко за підсумками зустрічей. - Разом із тим, зміни у форматі «турборежиму» повинні зберігати дотримання процедур у прийнятті рішень – у тому числі, проведення публічних обговорень, публікація проектів рішень. Ратифікація Додатку 27 до Угоди про Асоціацію вимагає більшої участі Європейської Комісії в прийнятті законодавства в сфері енергетики – і це механізм також має бути розроблений та втілений якнайшвидше».

Під час зустрічі з депутаткою Європейського парламенту Рамоною-Вікторією Стругаріу детально обговорювали аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон».  Експерти DiXi Group також розповіли про основі напрямки діяльності організації та пріоритети на 2020 рік. Зокрема, говорили про можливості для поширення Індексу прозорості енергетики за 2019 рік на інші країни регіону. Зі свого боку, депутатка звернула увагу на питання підготовки звіту енергетичного комітету «Євронест». За результатами обговорення домовились про співпрацю, зокрема, щодо заходів стосовно тематики енергетичної безпеки регіону спільно з представниками Європейського парламенту, стосовно взаємного інформування про нагальні події в енергетичному секторі регіону.

У розмові з представниками Групи підтримки України та Генерального директорату з питань політики сусідства детально обговорювали події в енергетичному секторі України та співвідношення їх з положеннями Угоди про Асоціацію, в тому числі прийнятого нещодавно Додатку 27. Окрім того, зачепили питання ефективного моніторингу та бенчмаркінгу в секторі енергетики регіону. В цьому контексті був представлений Індекс прозорості енергетики 2019 та відбувся обмін думками стосовно можливостей його поширення на регіон Східного партнерства або його частини.

Представникам Генерального директорату з питань енергетики був представлений  моніторинговий звіт про Угоду про Асоціацію з ЄС. Крім того, у розмові торкнулися теми можливої співпраці, в тому числі щодо збору та систематизації даних та їх подальшої аналітичної обробки. В окремій розмові з представником Генерального директорату з питань енергетики обговорювали деталі моніторингового звіту про Угоду з ЄС та розвиток енергетичного сектору України, роботу енергетичного регулятора. Крім того, відбувся обмін думками стосовно виконання прийнятого Додатка 27. Під час зустрічі були висловлені ідеї щодо можливостей вдосконалення роботи над реалізацією додатку та щодо подальшого партнерства.

Також представники DiXi Group взяли участь у засіданні Платформи Україна-ЄС, під час якого обговорювався фінальний текст спільної Декларації. У даному документі, зокрема, зафіксовані питання енергетичної співпраці України та ЄС, продовження тристоронніх переговорів щодо газу, подальша інтеграція українських ринків до ринків ЄС. Попри тривалі дебати, делегатам вдалось домовитись про фінальну версію Декларації та попередньо схвалити її.

Під час зустрічей також обговорювали концепцію Київської школи енергетичної політики, яку втілюватиме DiXi Group. Представники Ради європейських енергетичних регуляторів поділилися власними навчальними ініціативами, розповіли про тренінги та семінари для представників регуляторів. У підсумку розмови вони висловили думку про можливість співпраці для доповнення і покращення  навчальних процесів.

Під час зустрічі з генеральним секретарем Ради європейських енергетичних регуляторів (CEER) Чарльзом Ессером детально обговорили питання роботи українського енергетичного регулятора. Крім того, під час зустрічі відбулося обговорення мобільного додатку «Енергетика онлайн» - його функцій та питань подальшого розвитку. Представники Ради висловили великий інтерес до мобільного додатку та відзначили, що Новий енергетичний пакет передбачає певні зобов’язання щодо інструментів порівняння цін.

Також мобільний додаток був представлений генеральній секретарці Мережі національних енергетичних омбудсменів (NEON) Аннетт Янтзен. Під час обговорення вона висловила зацікавленість щодо створення подібного мобільного додатку для енергетичних ринків інших країн та щодо розширення функціоналу мобільного додатку для кращого забезпечення інтересів споживачів. Крім того, обговорювали порядок денний мережі NEON, зокрема, питання механізмів захисту споживачів в Новому енергетичному пакеті, тему енергетичної бідності та питання управління даними.

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG