DiXi Group ініціює дебати щодо вугільних шахт

13 червня 2016

15 червня 2016 року о 10.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудуться дебати «Вугільні шахти в Україні: інвестувати чи закривати?».

Одним із пріоритетів уряду у сфері енергетики є розв’язання проблеми збиткової роботи вугільних шахт. Наразі можна виокремити два принципових бачення майбутнього вуглепрому – подальше інвестування у державні шахти з перспективою продажу та поступове закриття збиткових шахт з одночасною реорганізацією пов’язаних секторів.

В контексті першого бачення, Міністерствоменергетики та вугільної промисловості було розроблено Концепцію державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості до 2020 року. Документ пройшов низку ітерацій, однак досі не затверджений Кабінетом Міністрів.

Другий підхід передбачає закриття збиткових підприємств і відзначається чутливістю до екологічних проблем, а також проблем перепрофілювання працівників та розвитку альтернативних секторів на шахтарських територіях.

Питання до обговорення: чи є альтернатива шахтам та вугіллю в Україні; наскільки реально перепрофілювати шахтарів (скільки це коштує, чи є ресурси); чи є сформоване бачення реформи на законодавчому та концептуальному рівнях? за будь-якого розвитку подій залишаться місця виходу вугілля на поверхню і попит на нього: що робити з цим? чи є екологічні наслідки від закриття шахт і чи співставні вони з економічним ефектом?

 

Учасники:

 

•Анатолій Корзун, Директор Департаменту вугільно-промислового комплексу Міненерговугілля

•Ігор Вольчин, старший науковий співробітник Інституту вугільних енерготехнологій НАН України

•Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру DiXi Group

•Олексій Зволинський, директор Центру моніторингу ринку праці (LMMC Ukraine)

•Максим Прасолов, провідний експерт Центру моніторингу ринку праці LMMC Ukraine (Labor Market Monitoring Center)

•Антон Ященко, директор BFMC (Bendukidze free market center)

 

До участі також запрошені представники Мінфіну, НКРЕКП, гірники, громадські активісти та журналісти з шахтарських регіонів.

 

Модератор дискусії – Денис Казанський, головний редактор видання «Четверта влада», журналіст «Українського тижня».

 

Місце проведення: Український кризовий медіа-центр (м.Київ, вул. Хрещатик, 2)

 

За додатковою інформацією просимо звертатися до Тороп Вікторії за тел. (095) 4555039.

 

Дебати організовуються DiXiGroup в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду розвитку аналітичних центрів за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG