Депутати знову розглядатимуть законопроект про регулятора

05 лютого 2016

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради схвалив законопроект № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (про регулятор) та порекомендував парламентарям прийняти його у першому читанні.

Про це повідомила присутня на засіданні в комітеті президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко. За її словами, на розгляді законопроекту були присутні голова Міненерговугілля Володимир Демчишин та голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

«Обговорення було тривалим і детальним. – Зазначила Олена: По особливо «больових» моментах депутати визначалися за допомогою рейтингового голосування.  Оскільки законопроект пройшов ретельне обговорення й узгодження між політичними силами. Є всі шанси, що він набере достатньо голосів під час розгляду в сесійній залі».

Як повідомлялося раніше, 27 січня, після розгляду у Верховній Раді, законопроект № 2966  проголосовано для повторного прийняття в першому читанні.

Нагадаємо також, що, на початку вересня було оголошено про створення Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. Група працює над вдосконаленням законопроекту № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень до законопроекту. Робота Стратегічної дорадчої групи стала можливою завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Фінальну версію законопроекту 2966 було вивчено та підтримано в Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG