Денис Назаренко: Відновлювальна енергетика розвивається, але зобов’язання перед ЄС ми не виконуємо

03 серпня 2017

За перше півріччя 2017-го року в Україні було побудовано 79 нових об’єктів відновлювальної енергетики. В сумі вони виробляють потужність 182,7 МВт. Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів аналітик DiXi Group Денис Назаренко.

За його словами, така ситуація виглядає дійсно оптимістично (якщо порівняти з минулим 2016-м роком, коли за весь рік було додано всього 120 МВТ встановленої потужності».

«А тут за півроку — 183 МВт. Тобто зростання достатньо вибухове, чим ми і тішімося. Але, якщо порівняти з тією метою, яку нам поставив уряд, відповідно до своїх зобов’язань, то хотілося б бачити ще швидше зростання», - зазначив Денис.

Як повідомив аналітик, станом на зараз є чинний національний план дій з розвитку відновлювальної генерації, який передбачає встановлення достатньої потужності, щоб в 2020-му році 11% від всього енергетичного споживання в Україні припадало на альтернативні джерела.

«Поки що, станом на зараз, можна сказати впевнено, що ми не досягнемо цієї мети. В той же час Міністерство енергетики разом з експертами та європейськими колегами розробили нову енергетичну стратегію України, яка передбачає дещо інше значення — це 12%, але до 2025 року, тобто дає нам трохи більше часу», - заявив Денис Назаренко.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG