За перше півріччя 2017-го року в Україні було побудовано 79 нових об’єктів відновлювальної енергетики. В сумі вони виробляють потужність 182,7 МВт. Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів аналітик DiXi Group Денис Назаренко.
За його словами, така ситуація виглядає дійсно оптимістично (якщо порівняти з минулим 2016-м роком, коли за весь рік було додано всього 120 МВТ встановленої потужності».
«А тут за півроку — 183 МВт. Тобто зростання достатньо вибухове, чим ми і тішімося. Але, якщо порівняти з тією метою, яку нам поставив уряд, відповідно до своїх зобов’язань, то хотілося б бачити ще швидше зростання», - зазначив Денис.
Як повідомив аналітик, станом на зараз є чинний національний план дій з розвитку відновлювальної генерації, який передбачає встановлення достатньої потужності, щоб в 2020-му році 11% від всього енергетичного споживання в Україні припадало на альтернативні джерела.
«Поки що, станом на зараз, можна сказати впевнено, що ми не досягнемо цієї мети. В той же час Міністерство енергетики разом з експертами та європейськими колегами розробили нову енергетичну стратегію України, яка передбачає дещо інше значення — це 12%, але до 2025 року, тобто дає нам трохи більше часу», - заявив Денис Назаренко.
Коментарі
Перспективи досягнення енергетичної незалежності в газовому секторі
Нові стандарти звітування видобувних компаній в Україні
Перевзутися в повітрі: як нові ціни на газ вплинуть на субсидії
Успіхи від "Енергоатому"