Важливо, щоб оприлюднені Міненерго дані мали глибоку деталізацію - експерт DiXi Group

18 липня 2019

Ситуацію з оприлюдненням офіційних даних та її важливість для суспільства обговорили під час зустрічі учасники урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», серед яких був експерт DiXi Group Андрій Білоус. Вона пройшла 17 липня під головуванням держсекретаря Міненерговугілля.

«У частині оприлюднення даних Міненерговугілля - один з лідерів серед інших органів виконавчої влади, -  відзначив під час свого виступу Андрій Білоус, менеджер напряму відкритих даних у DiXi Group. - При цьому це не формальне виконання вимог постанови 835, а оприлюднення даних із забезпеченням досить високого рівня їхньої якості. Вони у структурованому табличному форматі, оновлення даних ведеться кумулятивно, відповідно легко можна їх порівнювати, також всі дані регулярно оновлюються».

Попри це, міністерству є над чим ще працювати і що покращувати. Так, на думку експерта, варто було б приділити додаткову увагу роботі з журналістами, а саме розповідати, які дані оприлюднюються, де вони знаходяться та як з ними працювати.

«Також слід працювати над автоматизацією внутрішніх процесів роботи з даними, що дозволило б оптимальніше використовувати людські ресурси, - відмітив Андрій Білоус. - Особливо важливо, щоб оприлюднені Міненерговугіллям дані мали глибоку деталізацію. Цінність максимально розагрегованих даних у тому, що це дає можливість краще бачити тенденції, шукати взаємозв'язки з іншими даними, виявляти неочевидні речі».

Як зазначено на офіційному сайті Міненерговугілля, державний секретар Максим Немчинов  підтримав пропозиції експертів щодо впровадження додаткових заходів з  метою донесення запитуваної інформації  до громадськості.

Відкриття даних Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбувається в рамках проекту USAID «Прозора енергетика», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП». Він спрямований на поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG