Чому важливо прийняти доопрацьований законопроект про регулятора? (інфографіка)

18 лютого 2016

Аналітичний центр DiXi Group випустив інфографічне нагадування для нардепів, чому важливо прийняти законопроект №2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг". 

 

Нагадаємо, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки 3 лютого, розглянув доопрацьований Проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" №2966 і рекоменував його до повторного другого читання. 

 

27 січня, після розгляду у Верховній Раді, законопроект №2966 повернуто в Комітет, де депутати мали доопрацювати його і знову винести в зал у місячний термін. Депутатам забракло голосів, щоб прийняти документ в першому читанні. За прийняття законопроекту голосували фракції "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", приблизно половина "Самопомочі" та частина позафракційних. Утрималися представники "Батьківщини". Решта фракцій та груп не голосували.

 

Разом із тим, прийняття рішення по законопроекту розблокувало шестимісячну паузу в його розгляді парламентом. Тепер важливо, щоб внесення змін та правок до документу відбулось якнайшвидше та отримало максимальну підтримку в залі під час наступного розгляду.

 

На початку вересня було оголошено про створення Стратегічної дорадчої групи, до якої увійшли провідні українські та міжнародні експерти та народні депутати. Група працює над вдосконаленням законопроекту № 2966 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

 

За час роботи групи експерти опрацювали більше 190 зауважень до законопроекту. Робота Стратегічної дорадчої групи стала можливою завдяки проекту "Сприяння створенню незалежного регулятора в Україні", що виконується DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG