Чому новий регулятор буде більш незалежним – інфографіка від DiXi Group

01 липня 2016

Проект закону № 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» уже протягом місяця чекає на голосування парламентом у другому читанні. Законопроект не було проголосовано ні в так званий «євроінтеграційний день», ні в день, коли українська збірна грала з Північною Ірландією.

Прийняття закону є важливим для реформ в енергетиці, особливо в період підвищення цін і тарифів на енергоносії. Новий закон не лише дасть регулятору більше самостійності, але і покладе на нього вищу відповідальність за прийняті рішення. Закон також передбачає запобіжники від політичного тиску та впливу на членів регулятора.

Щоб показати, які саме механізми незалежності та відповідальності закладені у законопроекті, DiXi Group підготувала інфографіку щодо основних положень документу. Задача її - ще раз звернути увагу, що краще рухатись малими кроками уперед, аніж стояти на місці і чекати, що хтось зробить реформи за нас. А стиль інфографіки закликає згадати, що українські енергетичні ринки все ще працюють без чітких правил і конкуренції.

 «Протягом всього свого існування національний регулятор не був вільним чи незалежним, а українська енергетика в якомусь сенсі досі залишається Диким Заходом, де правила є умовністю. Давши регулятору достатньо повноважень для покарання порушників, маємо всі шанси отримати цивілізований ринок, від якого виграє, насамперед, споживач послуг.», - прокоментував автор обраного стилю, експерт DiXi Group Денис Назаренко.

Інфографіку розроблено за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Скачати зображення треба за посиланням.

Нагадаємо, що законопроект № 2966-д пройшов перше читання. Тоді за його прийняття проголосувало 285 депутатів.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG