Анонс! Індекс прозорості енергетики 2019: чи є прогрес?

09 грудня 2019

Оновлений Індекс прозорості енергетики: що змінилося у галузі за рік? Які інформаційні "чорні скриньки" відкрились, а  які з'явились? 10 грудня 2019 експерти презентуватимуть результати унікального дослідження.

Аналітичний центр DiXi Group презентує оновлений Індекс прозорості енергетики 2019, який оцінює реальний стан доступності інформації у секторі, діагностує прогалини та визначає «чорні скриньки» енергетики.

Остаточний бал України за оцінюванням, проведеним DiXi Group у 2018 році, становив 43 із 100 можливих, що свідчить про недостатню прозорість енергетичного сектору. Чи змінилась ситуація цього року? Що і як оцінюватиме оновлений Індекс прозорості?

Оновлений Індекс - досконаліший, краще відповідає середовищу в енергетиці, яке змінилося цього року щодо ринків, законодавства. Разом з тим він дає можливість відстежити ситуацію у порівнянні з 2018 роком. Експерти не лише проаналізували прогрес, але й надали рекомендації по категоріям: баланси, природні монополії, постачання, надійність і безпека, споживання, звітність, політика, органи влади.

Індекс прозорості енергетики  2019 оцінює доступність інформації у секторі, діагностує прогалини та визначає «чорні скриньки» енергетики. 
– Існують різні енергетичні індекси (Світового банку, Міжнародного економічного агентства та інші), однак прозорість вони практично не оцінюють, пояснює Богдан Серебренников, старший аналітик DiXi Group, керівник проекту Індекс прозорості енергетики. – Уже другий рік як ми досліджуємо прозорість в енергетиці. Для цього вивчали і глобальні економічні індекси, і суто енергетичні. Наша методологія розроблена у фарватері світових підходів  до оцінювання.  Що це дає енергетиці? Чим менш прозорий сектор – тим менш ефективна його робота. У такій ситуації процвітає корупція, розвиваються дискримінаційні практики, можливе зловживання ринковою владою. Це все шкодить конкуренції, неефективно працює енергетичний ринок, страждає споживач, є великі ризики для інвесторів. Індекс прозорості енергетики, який розробляє DiXi Group, сприяє більш ефективній роботі енергетичних ринків та робить свій внесок у покращення інвестиційного клімату сектору.

 

Презентація відбудеться 10 грудня 2019,  у Redisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал, 22, Київ. Початок о 9.30.

 

Контактна особа: Анастасія Єрмакова (Anastasiya Yermakova), івент-менеджер DiXi Group, a.yermakova@dixigroup.org, 067 614 09 83

Захід проводиться в рамках проекту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО "ДІКСІ ГРУП".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG