Дослідження системи субсидіювання - від DiXi Group

22 листопада 2019

Нове дослідження DiXi Group "Реформа субсидій та ринок газу в Україні: від проїдання до підтримки вразливих споживачів" містить висновки та пропозиції для уряду щодо реформування системи субсидій в Україні (дорожня карта).

 

У публікації йдеться про функціонування інституту субсидій в контексті стимулювання прозорості, енергоощадності та енергоефективності, а також проаналізовано ефективність перших результатів монетизації субсидій.

 

Експерти розглянули наступні проблеми системи субсидій та пов’язане з нею регулювання газового ринку:

◾️відсутність прозорого обліку споживачів газу та отримувачів субсидій;
◾️недосконала і дискримінаційна система ПСО (покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку газу);
◾️недоінвестування державою ресурсів та підтримки в енергоефективність та власний видобуток.

Проблемам, що існують у системі субсидіювання, присвячений і відеоролик, в основі якого - висновки авторів дослідження.

 

Дослідження також містить висновки та пропозиції для уряду щодо реформування системи субсидій в Україні (дорожня карта). Зокрема у дослідженні зазначено, що комплексне рішення з подолання енергетичної бідності мало б передбачати поетапну систему кроків. А саме - варто впровадити чіткий контроль за кількістю отримувачів субсидій і обсягами газу, який має йти на задоволення потреб населення. Також слід ліквідувати систему «подвійного» субсидіювання за рахунок скасування ПСО, створення ринкових умов для всіх постачальників і споживачів з можливістю зміни постачальника. Варто розширити і масштабувати державну програму підвищення енергоефективності і енергоощадності для побутових споживачів.


Завантажити дослідження

 

Публікація та відеоролик підготовлені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Посилення прозорості енергетичного сектору в Україні». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG