Аналітики проекту USAID "Прозора енергетика" впритул наблизилися до запуску бета-версії онлайн-карти енергетичного сектора України

30 травня 2017

Цей продукт є одночасно візуалізацією того, як побудовані матеріальні та фінансові потоки в різних галузях енергетики, та базою публічно доступних даних про роботу ринків газу, електроенергії, нафтопродуктів і теплопостачання.

Зокрема, команда проекту опрацювала першу версію веб-середовища та готується до його тестування з контентом. Кожен з ланцюжків карти буде у зручний спосіб відображати наступні елементи:

- візуалізовані набори даних, які можна буде скачувати і використовувати;

- перелік дотичних журналістських розслідувань, які вказують на існування корупційних ризиків або проблем;

- перелік "чорних скринь" – визначених експертами проекту "Прозора енергетика" ситуацій, коли суспільно важлива інформація недоступна або не публікується у повному вигляді та регулярно.

Наступним кроком є програмування спеціального модуля "Моя платіжка", який дозволить кожному споживачу зрозуміти, за що він платить, через деталізацію структур кінцевих цін і тарифів.

За словами керівника проектів та програм DiXi Group Романа Ніцовича, збір та аналіз інформації для онлайн-карти був непростим завданням, над яким продовжує роботу команда експертів проекту.

"Значна частина даних, які оприлюднюються державними органами та компаніями, а також надаються у відповідь на запит, непридатні для машинного зчитування та автоматизованої обробки. Це означає, що на нас лягає додаткове завдання з їх перетворення у формат відкритих даних", наголосив аналітик.

Як очікується, бета-версія онлайн-карти енергетичного сектора України буде запущена у червні на оновленому веб-сайті «Українська енергетика».

Нагадаємо, що реалізацію проекту USAID “Прозора енергетика” розпочато влітку 2016 року. Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика) спрямована на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG