Цей продукт є одночасно візуалізацією того, як побудовані матеріальні та фінансові потоки в різних галузях енергетики, та базою публічно доступних даних про роботу ринків газу, електроенергії, нафтопродуктів і теплопостачання.
Зокрема, команда проекту опрацювала першу версію веб-середовища та готується до його тестування з контентом. Кожен з ланцюжків карти буде у зручний спосіб відображати наступні елементи:
- візуалізовані набори даних, які можна буде скачувати і використовувати;
- перелік дотичних журналістських розслідувань, які вказують на існування корупційних ризиків або проблем;
- перелік "чорних скринь" – визначених експертами проекту "Прозора енергетика" ситуацій, коли суспільно важлива інформація недоступна або не публікується у повному вигляді та регулярно.
Наступним кроком є програмування спеціального модуля "Моя платіжка", який дозволить кожному споживачу зрозуміти, за що він платить, через деталізацію структур кінцевих цін і тарифів.
За словами керівника проектів та програм DiXi Group Романа Ніцовича, збір та аналіз інформації для онлайн-карти був непростим завданням, над яким продовжує роботу команда експертів проекту.
"Значна частина даних, які оприлюднюються державними органами та компаніями, а також надаються у відповідь на запит, непридатні для машинного зчитування та автоматизованої обробки. Це означає, що на нас лягає додаткове завдання з їх перетворення у формат відкритих даних", наголосив аналітик.
Як очікується, бета-версія онлайн-карти енергетичного сектора України буде запущена у червні на оновленому веб-сайті «Українська енергетика».
Нагадаємо, що реалізацію проекту USAID “Прозора енергетика” розпочато влітку 2016 року. Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні (Прозора енергетика) спрямована на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі в Україні.
Коментарі
Платіжка за тепло: яка вона сьогодні і на що чекати завтра?
Проста формула: чому українці стільки платять за опалення