Аналітик DiXi Group пройшла навчання в Норвегії

10 червня 2016

Молодший аналітик DiXi Group Марія Мельник здійснила навчальну поїздку до Королівства Норвегія. Навчання, організоване Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) в рамках реалізації проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), проходило з 29 травня до 5 червня.

Під час візиту до національного секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) Норвегії учасники поїздки отримали пояснення причин низької підзвітності компаній та зрозуміли, чому норвезькі компанії звітують на найвищому рівні.

"Одним із відкриттів стало те, що Норвегія не має окремого закону, який би регулював Ініціативу. Необхідність звітування включена окремим розділом у Закон про нафту і видобуток. Більше того, країна планує відмовитися від публікації паперових звітів та надавати інформацію в електронному вигляді. Такі зміни дадуть змогу оптимізувати роботу всіх органів та уникнути значного затягування у часі", - поділилася враженнями від поїздки Марія Мельник.

 

 

За її словами, перенесення норвезького досвіду в українські реалії ускладнює застаріла система документообігу в Україні та незлагодженість в роботі державних органів. "Разом з тим, можна виокремити первні напрямки, які можливо та необхідно вдосконалити. Так, для розширення кола компаній, що надають інформацію, необхідно детально пояснити “філософію” прозорого ведення бізнесу, а саме всі переваги відкритості", - зазначила аналітик.

На переконання Марії Мельник, для цього необхідно зібрати за одним столом українські та іноземні компанії, щоб другі детально висвітлили всі переваги прозорості та поділилися власним досвідом звітування не тільки в рамках Ініціативи, а й державним органам.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG