Аналітики «Прозорої енергетики» визначилися з першими «чорними скриньками»

30 грудня 2016

В рамках проекту USAID «Прозора енергетика» представники аналітичного центру DiXi Group спільно з експертами та журналістами громадської коаліції визначили перші "чорні скриньки".

"Чорні скриньки" – це ситуації, за якої інформація про те чи інше питання на енергетичних ринках, що є суспільно важливим, відсутня або прихована.

DiXi Group та партнери визначили перший перелік таких ситуацій на основі аналізу журналістських розслідувань, які вказують на корупцію або маніпуляції, а також доступності даних від державних органів. Також, джерелом інформації про "чорні скрині" стала інформація від експертів, що в тому чи іншому питанні має місце корупція чи маніпуляції, які потребують ретельної перевірки.

Серед першочергових питань, які знайшли найбільше підтримки, – питання обліку та нарахування сплати за поставлене тепло, фінансові потоки державних нафтогазових та вуглевидобувних компаній, формування балансу вугілля, імпорту і реалізації нафтопродуктів.

Найближчим часом в рамках проекту USAID «Прозора енергетика» буде запущено розслідування, до яких долучаться як журналісти, так і експерти, або розкрити та ліквідувати ці "чорних скриньки".

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG