Експерти проаналізували вплив Європейського зеленого курсу на енергетику в Україні | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
Головна » Новини » Експерти проаналізували вплив Європейського зеленого курсу на енергетику в Україні
26.05.2020

Експерти проаналізували вплив Європейського зеленого курсу на енергетику в Україні

Можливості та загрози, які створює для України нова програма ЄС “Європейський зелений курс”, обговорили українські експерти. Під час онлайн-презентації документу на основі їх висновків, аналітики DiXi Group Роман Ніцович та Анастасія Синиця озвучили виклики для сектору енергетики.

26 травня 2020 року експерти Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля”, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, аналітичного центру DiXi Group, інформаційного центру “Зелене досьє” презентували аналітичний документ “Європейський зелений курс: можливості та загрози для України”.

Європейський «зелений» курс (European Green Deal) – це програма дій ЄС, у центрі якої – амбіційний план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Її цілі будуть формувати основні тенденції кліматичної, екологічної, економічної політики не лише ЄС, але й інших європейських країн, зокрема України. Як підкреслила під час свого виступу Наталія Андрусевич, голова правління “Суспільство і довкілля”, зміна клімату є наскрізним питанням і є передумовою для визначення завдань в усіх сферах – у транспорті, торгівлі, сільському господарстві та в енергетиці.

– Поточні політичні тенденції в ЄС мають бути орієнтиром для України, інакше відставання буде лише поглиблюватися, – відмітили експерти DiXi Group Роман Ніцович та Анастасія Синиця у своєму коментарі з приводу події. – За час роботи об’єднаного Мінекоенерго так і не вдалося синхронізувати кліматичний та енергетичний напрямки. Понад 6 місяців уряд та головні учасники ринку відновлюваної енергетики не можуть дійти згоди щодо врегулювання проблемних питань галузі.

Незрозуміла доля проєкту Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, представленого Мінекоенерго на початку року. Триває розробка іншого ключового документа інтегрованої політики – Національного плану з енергетики та клімату до 2030 року. Його розробка й втілення є шансом України долучитися до Європейського «зеленого» курсу, не будучи де-юре частиною ЄС, через відповідні рекомендації, надані в рамках Енергетичного Співтовариства.

Питання можливостей і загроз експерти детально розкрили під час презентацій та відповідей на запитання від учасників заходу. Можливості від Європейського «зеленого» курсу, головним чином, пов’язані із достатньо високим рівнем інтеграції України в європейський простір в окремих секторах. В енергетиці – це зокрема співпраця щодо водневої енергетики.

Детальніше про виклики для української енергетики – в аналітичному документі “Європейський зелений курс: можливості та загрози для України“.

Захід проведено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проєкту “Європейський зелений курс: можливості та загрози для України” Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та аналітичним центром DiXi Group.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні