logo
en
img

DiXi Group обговорила розвиток енергетичного сектору України у Брюсселі

Команда  DiXiGroup презентувала ключовим європейським стейкхолдерам аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон», а також напрямки своєї діяльності.

Під час зустрічей 2-4 грудня у Брюсселі експерти DiXiGroup та коаліції «Енергетичні реформи» обговорювали виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію в частині енергетики та довкілля, а також можливості для співпраці з європейськими інституціями.

«Україна продовжує реформувати енергетичний сектор, це визнають і в країнах ЄС, – відмітила президент DiXi Group Олена Павленко за підсумками зустрічей. – Разом із тим, зміни у форматі «турборежиму» повинні зберігати дотримання процедур у прийнятті рішень – у тому числі, проведення публічних обговорень, публікація проектів рішень. Ратифікація Додатку 27 до Угоди про Асоціацію вимагає більшої участі Європейської Комісії в прийнятті законодавства в сфері енергетики – і це механізм також має бути розроблений та втілений якнайшвидше».

Під час зустрічі з депутаткою Європейського парламенту Рамоною-Вікторією Стругаріу детально обговорювали аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон».  Експерти DiXi Group також розповіли про основі напрямки діяльності організації та пріоритети на 2020 рік. Зокрема, говорили про можливості для поширення Індексу прозорості енергетики за 2019 рік на інші країни регіону. Зі свого боку, депутатка звернула увагу на питання підготовки звіту енергетичного комітету «Євронест». За результатами обговорення домовились про співпрацю, зокрема, щодо заходів стосовно тематики енергетичної безпеки регіону спільно з представниками Європейського парламенту, стосовно взаємного інформування про нагальні події в енергетичному секторі регіону.

У розмові з представниками Групи підтримки України та Генерального директорату з питань політики сусідства детально обговорювали події в енергетичному секторі України та співвідношення їх з положеннями Угоди про Асоціацію, в тому числі прийнятого нещодавно Додатку 27. Окрім того, зачепили питання ефективного моніторингу та бенчмаркінгу в секторі енергетики регіону. В цьому контексті був представлений Індекс прозорості енергетики 2019 та відбувся обмін думками стосовно можливостей його поширення на регіон Східного партнерства або його частини.

Представникам Генерального директорату з питань енергетики був представлений  моніторинговий звіт про Угоду про Асоціацію з ЄС. Крім того, у розмові торкнулися теми можливої співпраці, в тому числі щодо збору та систематизації даних та їх подальшої аналітичної обробки. В окремій розмові з представником Генерального директорату з питань енергетики обговорювали деталі моніторингового звіту про Угоду з ЄС та розвиток енергетичного сектору України, роботу енергетичного регулятора. Крім того, відбувся обмін думками стосовно виконання прийнятого Додатка 27. Під час зустрічі були висловлені ідеї щодо можливостей вдосконалення роботи над реалізацією додатку та щодо подальшого партнерства.

Також представники DiXi Group взяли участь у засіданні Платформи Україна-ЄС, під час якого обговорювався фінальний текст спільної Декларації. У даному документі, зокрема, зафіксовані питання енергетичної співпраці України та ЄС, продовження тристоронніх переговорів щодо газу, подальша інтеграція українських ринків до ринків ЄС. Попри тривалі дебати, делегатам вдалось домовитись про фінальну версію Декларації та попередньо схвалити її.

Під час зустрічей також обговорювали концепцію Київської школи енергетичної політики, яку втілюватиме DiXi Group. Представники Ради європейських енергетичних регуляторів поділилися власними навчальними ініціативами, розповіли про тренінги та семінари для представників регуляторів. У підсумку розмови вони висловили думку про можливість співпраці для доповнення і покращення  навчальних процесів.

Під час зустрічі з генеральним секретарем Ради європейських енергетичних регуляторів (CEER) Чарльзом Ессером детально обговорили питання роботи українського енергетичного регулятора. Крім того, під час зустрічі відбулося обговорення мобільного додатку «Енергетика онлайн» – його функцій та питань подальшого розвитку. Представники Ради висловили великий інтерес до мобільного додатку та відзначили, що Новий енергетичний пакет передбачає певні зобов’язання щодо інструментів порівняння цін.

Також мобільний додаток був представлений генеральній секретарці Мережі національних енергетичних омбудсменів (NEON) Аннетт Янтзен. Під час обговорення вона висловила зацікавленість щодо створення подібного мобільного додатку для енергетичних ринків інших країн та щодо розширення функціоналу мобільного додатку для кращого забезпечення інтересів споживачів. Крім того, обговорювали порядок денний мережі NEON, зокрема, питання механізмів захисту споживачів в Новому енергетичному пакеті, тему енергетичної бідності та питання управління даними.

Коментарі

img

Роман Ніцович

директор з досліджень DiXi Group

До чого не «дотягнувся» новий закон про «зелену» енергетику

Багатомісячний «серіал» політичних дискусій між урядом та інвесторами у ВДЕ завершено. Проте, насправді новий закон може так і не вирішити проблему, і для цього є щонайменше 5 причин.

img

Роман Ніцович, Дарина Кулага

директор з досліджень DiXi Group, експерт-консультант DiXi Group

Лише підвищення тарифу на передачу не вирішить кризи на ринку електроенергії

Оскільки борги «ГарПоку» продовжують накопичуватись, зростання тарифу є неминучим кроком для забезпечення виплат виробникам ВДЕ у майбутньому. Разом з тим, навіть підвищення тарифу в два рази буде недостатньо для повного вирішення проблеми.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

09 ЧЕРВНЯ 2020

Перекрити лазівки. Якими можуть стати нові санкції США проти російських “потоків”

На розгляд Конгресу США представили законопроєкт, що доповнює нинішній санкційний режим щодо «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Про що в ньому йдеться?

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

01 ЧЕРВНЯ 2020

Для розділення платіжок за електроенергію поки немає передумов

Поточний тариф, навіть верхня його ставка, не відображає реальні витрати, понесені на виробництво, закупівлю та доставку електроенергії домогосподарствам, оскільки в країні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм ПСО. Нині тариф у платіжках подається без розділення на товарний та транспортний компоненти електроенергії.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

26 ТРАВНЯ 2020

Європейський зелений курс та українська енергетика: quo vadis?

Керівництво ЄС бачить порятунок від кризи саме в амбітному Європейському "зеленому" курсі. А що це означатиме для українського енергетичного сектора?

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

18 ТРАВНЯ 2020

Рішення по Nord Stream 2: за остаточну перемогу треба боротися

Рішення німецького регулятора BNetzA щодо правового поля, в якому може функціонувати «Північний потік-2», є проміжною перемогою для України.

img

Андрій УРСТА

стажер аналітичного відділу DiXi Group

15 КВІТНЯ 2020

Наскільки сталим є тренд зниження цін на пальне?

Можна виділити наступні основні фактори, що впливають на роздрібні ціни нафтопродуктів: вартість нафти, курс долара, а також баланс роздрібного ринку.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

13 КВІТНЯ 2020

Нафтовиробники об’єднуються перед “розстрілом”

Попередня домовленість країн ОПЕК+ у випадку реалізації дозволить дещо стабілізувати ціни на нафту в найближчі місяці, проте не факт, що відновить баланс попиту і пропозиції на ринку.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

10 КВІТНЯ 2020

ОВД – проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Після більш ніж 2-х років імплементації цього Закону аналітичний центр DiXi Group вирішив дослідити питання впровадження процедури ОВД і розібратися, які ж проблеми виникають у видобувної компанії, чи можна цьому зарадити і як це зробити.

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

09 КВІТНЯ 2020

Коронавірус та системні дисбаланси ринку електроенергії

Нинішня кризова ситуація на ринку електроенергії – це не лише збіг обставин, викликаний сезонним фактором та карантинними заходами.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

08 КВІТНЯ 2020

На нафтовому ринку – “ідеальний шторм”

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.

img

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля