ЄС має перевірити розширення "Північного потоку"

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, впродовж січня-серпня 2015 року споживання газу скоротилось порівняно з аналогічним періодом 2014 року на 20,2%, - до 21,848 млрд куб. м. Проте наступного року зниження споживання газу буде обмеженим. Так вважає експерт аналітичного центру DixiGroup Любомир Коковський.

 

«Скорочення споживання газу в Україні відбувається в першу чергу через зниження ділової активності в країні. За попередніми оцінками, ВВП за цей період впав на 15%. Очевидно, що зростати споживання газу в таких умовах не може. Тому це можна назвати сумнівним досягненням. Наступного року очікується зростання економіки України в межах 2-3% росту ВВП, що вимагатиме додаткової енергії. Навіть враховуючи оптимістичний сценарій запровадження заходів енергоефективності, компенсувати таким чином зростаючий попит з боку підприємств буде складно. Хоча, безперечно, на процес впливатиме низка інших факторів – погодні умови, ситуація на ринках вугілля та електроенергії, швидкість проведення реформ в галузі тощо».

 

Важливим фактором впливу на обсяги споживання газу буде рішення щодо постачань газу на непідконтрольні території Донбасу впродовж опалювального сезону, зазначив експерт. 

Любомир КоковськийАналітик
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG