Передувати приватизації повинні реформи

Нині досить аксіоматичним є твердження –  приватизація не може бути ефективною без залучення іноземних інвесторів. Саме міжнародні компанії мають фінансові, управлінські та технологічні можливості для трансформування енергетичного сектору України. Однак, інтереси іноземних інвесторів до приватизаційних об’єктів будуть зростати лише за відомих «правил гри» на енергетичних ринках.

 

Експерт аналітичного центру DIXI Group Любомир Коковський висловлює сподівання, що ухвалення низки законопроектів підвищить привабливість приватизаційних об’єктів в українській енергетиці.

 

«Першочерговими завданнями є прийняття Законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії». Для формування повноцінних енергетичних ринків в Україні надважливим є також ефективна робота національного регулятора в цій сфері. Запровадження прозорості, незалежності та зрозумілості у державному регулюванні енергетичних ринків буде чітким сигналом для іноземних інвесторів. І навпаки, непрозорість та корумпованість державного регулювання є особливо цікавим українському олігархату, який таким чином працює вже десятиріччя, унеможливлюючи роботу зарубіжних компаній.

 

Експерт наголошує, що якщо приватизація передуватиме реформам, тоді основними покупцями стануть українські олігархи, і реальної конкуренції на конкурсах не буде. 

Любомир КоковськийАналітик
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG