OPAL розбрату. Навіщо Євросоюз підіграв антиукраїнським планам "Газпрому"

10 листопада 2016

Днями інформаційний простір сколихнула новина про рішення Єврокомісії дозволити "Газпрому" використовувати більші потужності німецького газопроводу OPAL. Це дозволить росіянам постачати більше газу через "Північний потік" і менше – через українську ГТС.

Марія МельникФахівець програм з європейської інтеграції

Відкриті контракти: ще один шлях зробити видобуток прозорішим

01 листопада 2016

Скандал навколо відбору компанії на розробку одного з найбільших родовищ нетрадиційного газу – Юзівської площі – вкотре акцентував увагу на важливості питання прозорості в галузі. Зважаючи на те, що у конкурсі перемогла компанія YuzgazB.V., що була створена лише за місяць до його початку, у багатьох політиків і експертів виникли підозри щодо обґрунтованості її намірів по роботі на ділянці. Зокрема, у Верховній Раді закликали уряд надати повну інформаціюпро інвестора Юзівської ділянки.

Марія МельникФахівець програм з європейської інтеграції

Прозора робота видобувних компаній – запорука залучення прямих іноземних інвестицій

01 листопада 2016

Нещодавно одна з профільних асоціацій заявила, що податковий тягар та відсутність заходів із дерегуляції зменшують інвестиційну привабливість нафто- та газовидобувної галузі. За умов цих умов, на переконання бізнесу, потреба в іноземному капіталі є критично необхідною для програми Кабміну по збільшенню видобування газу та забезпеченню внутрішніх потреб за рахунок власного видобутку. За оцінками, річні капітальні витрати мають зрости удвічі – принаймні до 1,37 млрд. дол. на рік.

Тарас Ткачуканалітик
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG