Битва за ренту. Що відбулося у «бюджетну» ніч?

28 грудня 2016

21 грудня Верховна Рада прийняла Державний бюджет України на 2017 рік. Відповідне рішення уже традиційно супроводжувалося суперечками, пошуками голосів та політичними домовленостями. Цю ніч також ознаменували два закони з «бюджетного пакету», які мають безпосередній вплив на видобуток нафти і газу. Які наслідки це матиме? Спробуємо розібратися.

Марія МельникФахівець програм з європейської інтеграції

OPAL розбрату. Навіщо Євросоюз підіграв антиукраїнським планам "Газпрому"

10 листопада 2016

Днями інформаційний простір сколихнула новина про рішення Єврокомісії дозволити "Газпрому" використовувати більші потужності німецького газопроводу OPAL. Це дозволить росіянам постачати більше газу через "Північний потік" і менше – через українську ГТС.

Марія МельникФахівець програм з європейської інтеграції

Відкриті контракти: ще один шлях зробити видобуток прозорішим

01 листопада 2016

Скандал навколо відбору компанії на розробку одного з найбільших родовищ нетрадиційного газу – Юзівської площі – вкотре акцентував увагу на важливості питання прозорості в галузі. Зважаючи на те, що у конкурсі перемогла компанія YuzgazB.V., що була створена лише за місяць до його початку, у багатьох політиків і експертів виникли підозри щодо обґрунтованості її намірів по роботі на ділянці. Зокрема, у Верховній Раді закликали уряд надати повну інформаціюпро інвестора Юзівської ділянки.

Марія МельникФахівець програм з європейської інтеграції
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG