Олена Павленко: Від роздумів ЄС виграє Росія

На переговорах у Відні минулого тижня знову не було домовлено про чіткі умови і строки виділення коштів від європейської сторони для закачування газу в сховища на осінньо-зимовий період. Тепер отримання траншу переноситься ще на певний період часу, що, в свою чергу, знову затягуватиме темпи підготовки до зими і накопичення газу в ПСГ, зауважила Президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

 

"Якщо осінь буде теплою, то таке затягування у виділення коштів може бути не надто критичним. У четверному кварталі 2015 року ціна на російський газ, згідно з контрактом, ще більше знизиться, плюс зберігатимуться відносно невисокі ціни на газ на європейських ринках. Можна буде дозволити собі продовжити умовний дедлайн для закачування газу в ПСГ далі, ніж до середини жовтня.

 

Якщо ж похолодання почнуться вже з жовтня, і Україна, і ЄС ризикують потрапити в ситуацію, коли на європейських ринках ціна на газ почне зростати, попит на газ також збільшуватиметься, і Росія може маніпулювати своєю позицією – надалі затягувати поставку, аргументуючи завантаженістю і заявками з боку країн ЄС. Російська сторона вже заявила, що не збирається закачувати газ в українські сховища, відтак, не вважатиме себе відповідальною за будь-який зрив у постачанні чи транспортуванні газу. А створити таку ситуацію, щоб звинуватити Україну в неналежному партнерстві, зацікавленість буде точно".

 

"Українська енергетика"

Олена ПавленкоПрезидент DiXi Grouр
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG