Мати нову енергостратегію краще ніж залишатися із попередньою, але проект необхідно кардинально доопрацьовавути

Нова енергостратегія потрібна, і приймати її необхідно хоча б в тому вигляді, в якому вона є. В умовах, коли міністри енергетики досить швидко змінюють одне одного, а їхнє бачення розвитку української енергетики не завжди збігається, питання успіху реформ значною мірою залежить від наявності довгострокового плану розвитку. Позитивною стороною проекту нової енергостратегії безумовно є плану виведення з експлуатації старих енергоблоків АЕС та ТЕС.У той же час, не варто забувати, що будь-яка стратегія настільки успішна, наскільки вона виконується, а не залишається програмним документом, необов’язковим до виконання.

Такої думки загалом притримуються експерти енергетичної групи Реанімаційного пакету реформ. Ці ж міркування були у центрі обговорення проекту Енергостратегії, що мало місце на спеціальному круглому столі, проведеному в ВРУ 17 січня.

Не варто, однак, забувати, що у попередні роки на розгляді Міністерства та Кабінету Міністрів були численні проекти енергетичної стратегії, але жодна не була прийнята на заміну чинній Енергостратегії до 2030 року. Експерти DiXi Group детально досліджують текст запропонованого проекту енергетичної стратегії, але вже станом на зараз зрозуміло, що вона вимагає ґрунтовного доопрацювання.

Денис НазаренкоСтарший експерт з юридичних питань
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG