Імпорт вугілля з Росії не припинявся

Блокування поставок антрацитового вугілля з окупованих територій вперше за тривалий час вивело проблему залежності від цього виду палива на перше місце в порядку денному.

 

З початку блокади теплова генерація зменшилась майже на 40% у добовому балансі виробітку електроенергії. Наразі цей спад компенсовано збільшенням частки АЕС, однак це тимчасове вирішення проблеми, оскільки починаються планові ремонти блоків атомних станцій.

 

Влада розуміє необхідність відновлення поставок антрацитового вугілля, щоб відновити штатне виробництво електроенергії ТЕС та ТЕЦ, однак при цьому перебільшує факти.

 

Зокрема, прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав в інтерв’ю телеканалу «Настоящее время», що блокада невигідна для України, оскільки українським підприємствам в цих умовах треба купувати вугілля в Росії. «Сьогодні блокада заганяє підприємства у те, щоб купувати вугілля в Росії», – сказав політик.

 

Голова Уряду правий лише на половину. Хоч підприємства і купують вугілля з Росії, та вони і не переставали його імпортувати. Згідно митної статистики ДФС, у 2015 році імпорт кам’яного та антрацитового вугілля з РФ дійсно зменшився – на 32% (до 771,3 млн дол. США). Проте після того він почав зростати, що спостерігається і до сьогодні.

 

У 2016 році імпорт цієї товарної позиції склав 906,3 млн дол. США. Таким чином, протягом 2015 року з Росії щомісячно завозили кам’яного та антрацитового вугілля у середньому на 66,1 млн дол. США, протягом 2016 року – на 88,9 млн дол. США. За січень 2017 року цей показник зріс на 28,9% – до 114,6 млн дол. США – у порівнянні з минулим роком.

Андрій БілоусМенеджер напряму відкритих даних
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG