"Газові переговори" виграла Україна

Хоч як би не показувала Росія, що санкції та низькі світові ціни на енергоресурси на неї не впливають, найкращим доказом її складної ситуації є результати тристоронніх переговорів щодо по «зимовому пакету».

 

Шукаючи кошти та можливість продати газ, російська сторона пішла на більшість тактичних вимог української та європейської сторони. При цьому процес погодження був не таким складним, як минулого року, вважає Президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

 

"По-перше, Росія погодилась дати Україні знижку, яка б привела вартість газу для України до рівня цін в країнах ЄС. Окрім економічного виграшу, це добрий політичний сигнал, - ще донедавна територія України вважалась чимось іншим, ніж європейський енергетичний ринок, де мають існувати інші ціни, з іншою методологією нарахування і з можливістю ручного регулювання. Зараз усі сторони потроху «оживляють» тезу про те, що український енергетичний ринок є частиною європейського," - сказала експерт.

 

"По-друге, «Газпром» скасував умови «бери або плати», яка вважається дискримінаційною нормою щодо покупця, і проти якої вже давно виступають європейські компанії. Цього року чеська "RWE Transgas" виграла суд щодо цього питання, тепер російській стороні все важче буде відстоювати «бери або плати» у майбутніх переговорах. Є шанс, що ця норма згодом взагалі зникне і у купівлях газу між «Газпромом» і НАК «Нафтогаз»," - резюмувала Олена Павленко.

Олена ПавленкоПрезидент DiXi Grouр
НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG