logo
en
logo

Energy Sector Transparency (Прозорість енергетичного сектору)

 

2019–2023
 

Керівник проекту     Антон Антоненко


 

Проект сприятиме прогресу, досягнутому в рамках програми «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні («Прозора енергетика»), якій виконувався  та діяв з червня 2016 року по січень 2019 року, що покращило прозорість та ефективне управління в енергетичному секторі шляхом моніторингу, збору та оприлюднення ключової інформації стосовно енергетичного сектора.

Програма «Прозорість енергетичного сектора» продовжить цю роботу, підтримуючи ключові секторальні ініціативи, які сприятимуть прозорості та підзвітності у секторі, допомагаючи розкрити потенціал для подальшого розвитку та реформування сектора, а також підтримуючи Україну на її шляху до енергетичної безпеки. Завдяки інструментам підвищення прозорості сектора, які вже були розроблені, одержувач продовжуватиме спостереження за розвитком енергетичного сектора. 

«Прозорість енергетичного сектора» сприятиме поліпшенню управління даними з боку державних установ та забезпечить публікацію даних сектора у форматах, які можуть бути в подальшому використані для аналізу споживачами та іншими зацікавленими сторонами. Для забезпечення успіху енергетичних реформ в Україні реформи повинні проводитися в тісній співпраці з професійними керівниками та виконавцями. DiXi Group працюватиме над цим шляхом розробки та запуску комплексу навчальних курсів для студентів та зацікавлених сторін сектора.

Ми плануємо розширити спільноту фахівців в енергетиці шляхом збільшення мережі зацікавлених сторін, ініційованої в рамках попередньої діяльності, а також шляхом надання кращих практик і передових знань та досвіду широкому колу зацікавлених сторін. DiXi Group продовжуватиме свої зусилля, щоб сприяти кращому врядуванню в секторі видобутку, збільшуючи прозорість і підзвітність, а також сприяючи вдосконаленню законодавства для створення компетентного регулятора з видобутку та подальшого забезпечення прозорості у секторі шляхом впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ).

Враховуючи необхідність забезпечення ефективних реформ в енергетичному секторі, а також важливу роль, яку відіграють медіа та спостерігачі у розумінні громадськістю та прийнятті цих реформ, DiXi Group буде активно підтримувати потенціал спостерігачів за галуззю та журналістів сектора. Організація також сприятиме захисту організацій громадського сектора, журналістів та активістів, які займаються боротьбою з корупцією в енергетичному секторі, а також створенню сприятливих умов для їхньої роботи.

Коментарі

img

Роман Ніцович, Дарина Кулага

директор з досліджень DiXi Group, експерт-консультант DiXi Group

Лише підвищення тарифу на передачу не вирішить кризи на ринку електроенергії

Оскільки борги «ГарПоку» продовжують накопичуватись, зростання тарифу є неминучим кроком для забезпечення виплат виробникам ВДЕ у майбутньому. Разом з тим, навіть підвищення тарифу в два рази буде недостатньо для повного вирішення проблеми.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

18 ТРАВНЯ 2020

Рішення по Nord Stream 2: за остаточну перемогу треба боротися

Рішення німецького регулятора BNetzA щодо правового поля, в якому може функціонувати «Північний потік-2», є проміжною перемогою для України.

img

Андрій УРСТА

стажер аналітичного відділу DiXi Group

15 КВІТНЯ 2020

Наскільки сталим є тренд зниження цін на пальне?

Можна виділити наступні основні фактори, що впливають на роздрібні ціни нафтопродуктів: вартість нафти, курс долара, а також баланс роздрібного ринку.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

13 КВІТНЯ 2020

Нафтовиробники об’єднуються перед “розстрілом”

Попередня домовленість країн ОПЕК+ у випадку реалізації дозволить дещо стабілізувати ціни на нафту в найближчі місяці, проте не факт, що відновить баланс попиту і пропозиції на ринку.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

10 КВІТНЯ 2020

ОВД – проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Після більш ніж 2-х років імплементації цього Закону аналітичний центр DiXi Group вирішив дослідити питання впровадження процедури ОВД і розібратися, які ж проблеми виникають у видобувної компанії, чи можна цьому зарадити і як це зробити.

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

09 КВІТНЯ 2020

Коронавірус та системні дисбаланси ринку електроенергії

Нинішня кризова ситуація на ринку електроенергії – це не лише збіг обставин, викликаний сезонним фактором та карантинними заходами.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

08 КВІТНЯ 2020

На нафтовому ринку – “ідеальний шторм”

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля